Lietuvoje

2019.03.03 09:18

Žiema mūsų dar nepalieka: sulauksime ir sniego, ir šlapdribos, ir gūsingo vėjo

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.03.03 09:18

Artimiausiomis dienomis orai bus permainingi – nors pasitaikys ir ramesnių dienų, neišvengsime kritulių ir gūsingo vėjo. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Anot jos, itin stipraus vėjo turėtų pasisaugoti pajūrio ir Žemaitijos gyventojai.

Šeštadienį orus lėmęs anticiklonas jau pasitraukė iš Lietuvos ir prie mūsų artėja dar viena  kritulių juosta, kuri sekmadienį keliaus per mūsų šalį. Pirmiausia ji pasieks vakarinius Lietuvos regionus ir keliaus link rytinių šalies rajonų. Taigi vėliausiai kritulių sekmadienį sulauks Alytaus ir Vilniaus apskritys, o gausesnių kritulių bus Žemaitijoje ir šiauriniuose šalies regionuose.

Be to, keičiantis temperatūrai, atslenkant šiltesnei oro masei, krituliai keis savo būvį – šiauriniuose, rytiniuose rajonuose didesnę dienos dalį iš debesų kris sniegas ir šlapdriba. Vakariniuose rajonuose jau anksčiau pradės lynoti.

Vakarėjant visoje šalyje sniegą ir šlapdribą pakeis lietus. Temperatūra pakils iki 1–5 laipsnių šilumos. Šilčiausia bus prie jūros ir pietvakariniame šalies pakraštyje. Be to, sekmadienį teks susidurti ir su gūsingesniu vėju – kai kur jo gūsiai sieks 15–17 m/s greitį. Labiausiai tokio stipraus vėjo tikėtis turėtų vakarinių rajonų gyventojai.

Pirmadienį vėjas jau bus ramesnis. Jis nakties metu pradės silpnėti. Dieną jau sulauksime vien tik lietaus. Daugiausia lis prie jūros ir Žemaitijoje. Kiek mažiau lynos pietiniuose šalies regionuose. Vietomis matomumą gali mažinti ir rūkas. Didesnė jo tikimybė ryto valandomis Žemaitijoje ir centriniuose šalies regionuose. Temperatūra bus gana aukšta. Ji ir nakties metu išliks teigiama, svyruos nuo 0 iki 4 laipsnių šilumos, o dieną jau kils iki 4–9 laipsnių.

Antradienis vėl bus labai vėjuotas – daugelyje rajonų vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s greitį, o prie jūros ir kai kuriuose vakariniuose regionuose vėjas gali būti ir dar stipresnis – iki 23–25 m/s. Be to, ciklonui nuslenkant kiek toliau nuo Lietuvos, link mūsų pajudės šaltesnis oras. Naktį lengvai palynos, o dieną kris vidutinio intensyvumo lietus, Žemaitijoje vakarėjant pereinantis į šlapdribą.

Tačiau antradienio para dar išliks šilta. Naktį temperatūra svyruos nuo 1 iki 5 laipsnių šilumos. Dieną sulauksime nuo 3 iki 8 laipsnių šilumos ir tik vakarėjant temperatūra pradės žemėti.

Trečiadienį jau bus mišrūs krituliai – lietus pereidinės į šlapdribą ir sniegą. Temperatūra žemės, naktį bus artima nuliui, o dieną – silpnai teigiama.