Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.25 15:03

D. Grybauskaitė apie korupcijos skandalą teisėsaugos sistemoje: bus daug triukšmo ir pasipriešinimo

Teismų korupcijos byloje prokurorai ketvirtadienį pradėjo masiškai suiminėti įtariamuosius.  

Reaguodama į Lietuvą sudrebinusį korupcijos skandalą teisėsaugos sektoriuje, prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad atliekami tyrimai rodo, jog sistema pradeda valytis, o artimiausiu metu galime sulaukti nemažo triukšmo ir pasipriešinimo

„Išties tai yra labai didelis tyrimas, bet aš jį vertinčiau per pozityvią prizmę. Jau daug pasiekėme, reformavęsi teismai ir teisinė sistema sugeba toliau valytis. Be teisėjų pagalbos šis tyrimas nebūtų įmanomas. Tai teikia man pasitikėjimą teisine sistema ir teisėjais, kurių yra dauguma. Dauguma teisėjų sugebėjo atlaikyti išbandymus. Mes vykdome didelį tolesnį procesą, pasipriešinimo bus daug, triukšmo bus daug. Bet turime matyti pagrindinę liniją – kova su korupcija yra būtina visuose lygmenyse. Pasitikėjimas teisingumu priklauso nuo pasitikėjimo teismais. O pasitikėjimas teismais ir teisingumu yra būtinas pasitikėjimui valstybe“, – sakė D. Grybauskaitė.

LRT.lt primena, kad teisėsauga trečiadienį pranešė, kad dėl įtarimų korupcija sulaikyti aštuoni teisėjai ir penki advokatai.

Įtariama, kad sutartų kyšių suma galėjo siekti 400 tūkst. eurų. Prokuratūros surinkti duomenys rodo, kad kyšiai svyravo nuo vieno tūkstančio iki 100 tūkst. eurų. 

Korupcija įtariami Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Taip pat sulaikyti penki advokatai – Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys ir klaipėdietis Marius Navickas.

Iš viso sulaikyti 26 asmenys, dalis asmenų ketvirtadienį buvo suimti ir ilgesniam terminui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi