Lietuvoje

2019.02.21 14:34

R. Malinauskas prabilo apie pareigūnų atliktas kratas

Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2019.02.21 14:34

Sprendimo dėl teisinės neliečiamybės laukiantis Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje ne tik pranešė, kad jo bei jo patarėjo namuose ir automobiliuose buvo atliktos kratos, bet ir kaltino kitus politikus bei teisėsaugos atstovus klastojus dokumentus ir siekiant su juo susidoroti artėjant rinkimams.

Perrinkimo siekiantis Druskininkų meras į spaudos konferenciją atvyko ne vienas. Su savimi jis atsivežė savo patarėją Aivarą Kadziauską bei savivaldybės Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėją Renaldą Viščinį.

Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), teisėsaugos prašymu, sprendžia, ar panaikinti rinkimuose dalyvaujančio R. Malinausko teisinę neliečiamybę. Pats Druskininkų meras teigė, kad apie tai, jog rengiamas VRK posėdis, jis sužinojo iš žiniasklaidos.

 „Sprendimas aiškus ir visiškai dėl to nepergyvenu, nes  53 metus gyvenu be tos apsaugos. Koks bus sprendimas, manęs nelabai domina“, – sakė R. Malinauskas. Iš žiniasklaidos jis teigė trečiadienį sužinojęs ir apie teisėsaugos ketinimą pareikšti įtarimus. Taip pat teigė nieko daugiau nežinantis apie teisėsaugos turimą informaciją.

Atliktos kratos

Trečiadienį R. Malinausko ir patarėjo A. Kadziausko namuose buvo atliktos kratos. Anot Druskininkų mero teismo nutartyje buvo parašyta ieškoti paketų, kuriuose galėtų pinigai, ir skaitmeninių laikmenų.

„Ką galiu pakomentuoti, tai Tauragės apylinkės teismo nutarimą, iš kurio nieko nesuprantu. Nurodyta tiesiog padaryti kratą mano namuose ir mano automobilyje ir iš ten išimti daiktus, į kuriuos galėtų būti supakuoti pinigai ir skaitmenines laikmenas, diskus. Daugiau apie tai komentuoti negaliu“, – teigė R. Malinauskas. 

Jis sakė nepažįstantis nė vieno iš 26 įtarimų sulaukusių ir sulaikytų asmenų. Tačiau jis teigė esąs įsitikinęs, kad dalis šių asmenų yra sulaikyti, nes nepakluso nurodymams. Nepažįstantis nė vieno iš sulaikytųjų sakė ir R. Malinausko patarėjas A. Kadziauskas. Jis taip pat sakė nesuprantantis, kodėl pas jį namuose buvo atlikta krata. 

Jis kalbėjo jau seniai nujautęs, kad prieš rinkimus gali kilti skandalas. Pasak R. Malinausko, panašus skandalas turėjo kilti ir prieš praėjusius savivaldos rinkimus, o jis pats ir Druskininkai puolami jau aštuonerius metus.

„Pagal mūsų dabar jau turimą informaciją ir tuo metu jau gautą prieš ketverius metus, likus savaitei iki rinkimų turėjo būti sulaikytas vandens parko direktorius, sukeltas didelis kipišas ir tuo pakenkta ir aš nepakliūčiau į mero postą. Vandens parko direktorius buvo išvykęs į Ispaniją, prasitęsė atostogas ir grįžo rinkimų naktį. Visas tas cirkas su sulaikymu, su uždarymu, po to truko dar trejus metus ir gavosi visiškas pišaž, kuris organizuojamas tų pačių žmonių, kaip ir dabar“, – kalbėjo Druskininkų meras.

Teisėsauga į VRK kreipėsi ir R. Malinausko neliečiamybės panaikinimo prašo dėl vadinamosios Vijūnėlės dvaro bylos. R. Malinauskas teigė, kad Vijūnėlės dvaro byloje nebuvo padarytas nė vienas pažeidimas.

„Visa tai yra sufabrikuota žmonių, kuriuos įvardinsiu, su aiškiais interesais. Vijūnėlės dvaro visoje eigoje atlikti trys STT tyrimai, tris mokesčių inspekcijos tyrimai, kurie niekuo nesibaigė, ir visos kitos legendos apie tai.

Prieš aštuonerius metus, kada prasidėjo visi puolimai prieš Druskininkus, buvo vienas veikėjas, kuris viską inicijavo, tai Juozas Šarkus, kuris skundais užvertė visus ir viską, ką įmanoma. Jo skundai neturėdavo kojų, pasekmių ir rezultatų tol, kol prie jo neprisijungė supykęs dėl įvestos kurortinės rinkliavos verslininkas Valdas Trinkūnas“, – žurnalistams kalbėjo R. Malinauskas, teigdamas, kad prieš jį veikė ir Druskininkų žiniasklaida. 

V. Gailių kaltino dokumentų klastojimu, sakė, kad prezidentė yra apgauta

Druskininkų meras teigė, kad jį persekiojo parlamentaras vadovaujantis Antikorupcijos komisijai Vitalijus Gailius, šiuo kandidatuojantis tapti Joniškio rajono meru. Prie jo esą prisijungė prokurorai Irmantas Mikelionis ir Marius Šalčius.

„Kas liečia teisėsaugos pusę, turime daug dokumentacijos, būtent šie žmonės daro spaudimus teisėsaugos. Kaip buvo daromi spaudimai? V. Gailius labai dažnai klastodavo dokumentus. Dokumentų klastojimai ir visa eiga buvo taip: vietiniai veikėjai, kuriuos pažįstate, sukurpė bet kokias istorijas, kuris gaudamas skundus jiems suteikdavo „kojas“ ir net Antikorupcijos komisijoje neapsvarstyti klausimai ėjo su nurodymais tiesiogiai imtis priemonių, skirti baudas“, – pasakojo R. Malinauskas.

Jis teigė susitikęs su buvusiais liberalų lyderiais ir kalbėjęs apie tai. Tiesa, kas tie „buvę lyderiai“ neįvardijo. Jis taip pat teigė esą per Vijūnėlės dvarbo bylą ne vienas teisėsaugos atstovas „pasidarė karjerą“.

Jis taip pat teigė iki šiol tikintis, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo apgauta. R. Malinauskas teigė neseniai siekęs susitikti su šalies vadove, tačiau to padaryti nepavyko.

Tiesa, jis taip ir nepasakė kodėl ir kas organizuoja „puolimą“ prieš jį.

Druskininkų meras apkaltino prezidentės vyriausiąją patarėją teisės klausimais Rasą Svetikaitę darius spaudimą teisėjams. „Pagal mūsų duomenis, visi teisėjai buvo spaudžiami arba netiesiogiai, arba per teismų vadovus Svetikaitės“, – teigė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.