Lietuvoje

2018.12.15 22:41

Akmenės gyventojai siunčia humanitarinę pagalbą ukrainiečiams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.15 22:41

Akmenė, kurioje įsikūrusi gausi ukrainiečių bendruomenė, jau kelerius siunčia labdarą nuo karo nukentėjusiems Ukrainos žmonėms. Šiomis dienomis į Mariupolį, kuriame dėl Rusijos karinės grėsmės įvesta karinė padėtis, iškeliavo itin didelė paramos siunta.

Šis greitosios pagalbos automobilis iš Akmenės keliauja į Mariupolį Rytų Ukrainoje. Miestas ant Azovo jūros kranto ne kartą apšaudytas artilerijos pabūklų iš Rusijos kontroliuojamos teritorijos, į jį ne kartą kėsinosi prorusiški separatistai iš jų kontroliuojamo Donecko.

Kad siunta prieš šventes pasiektų Mariupolio gyventojus, dalis jos iškeliavo anksčiau. Tai 15 funkcinių lovų, kitos medicininės įrangos, keli žaidimų stalai vaikams, televizoriai, kompiuteriai. Akmeniškiai draugiškus santykius su ukrainiečiais palaiko kelerius metus. Viename vaikų darželyje jų iniciatyva yra įrengtas specialus kambarys vaikams su poreikiais.

Akmenės meras sako, kad iš šio krašto į Ukrainą pirmą kartą išsiųsta tokia didelė siunta. Jos vertė apie 50 tūkstančių eurų.  

Plačiau apie tai – Ainos Mizgirdės reportaže.