Lietuvoje

2018.11.29 13:04

Po mokytojų nakvynės ministerijoje lemtingos derybos pagaliau prasidėjo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.29 13:04

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ketvirtadienį tarsis su profesinėmis sąjungomis, kaip tobulinti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą. Maždaug trys dešimtys pedagogų, trečiadienį nesulaukę realių derybų su ministre, naktį liko Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas LRT TELEVIZIJAI ketvirtadienį ryte sakė, kad streikas bus tęsiamas tol, kol bus susitarta, o streikuojančių entuziazmas nesilpsta – nakvoti į ministeriją ketvirtadienį gali atvykti dar didesnis skaičius mokytojų, taip pat žada prisijungti ir mokiniai, kurie mitinguos prie ministerijos.

Tiesa, anot jo, ketvirtadienio diskusija gali būti itin sudėtinga.

„Kadangi bus įtraukta daug ir kitų profsąjungų, didelė grupė žmonių, tai diskusija, manau, vyks gana sunkiai ir klampiai“, – LRT sakė A. Navickas.

Jo teigimu, šiuo metu šalyje streikuoja „arti šimto“ mokyklų.

A. Navickas teigė, kad trečiadienio vakarą aplankyti nakvojančiųjų ministerijoje buvo užsukęs tik Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas. 

Ministrės patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė tikisi kad ketvirtadienio popietę susitarimas su profsąjungomis bus pagaliau rastas. 

„Šiandien, 10 valandą, kviečiami visi profsąjungų vadai, bus toliau svarstomas ministrės pateiktas protokolas profsąjungoms. Jos taip pat pateikė savo siūlymus ir toliau bus derinami tie punktai (...) Profsąjungos pateikė savo pasiūlymus ir mes toliau juos visus svarstysime“, – Eltai sakė G. Vasiliauskaitė.

Mitingas prie ministerijos, J. Auškelio/LRT nuotr.

Ketvirtadienį ryte pranešta, kad Švietimo ir mokslo ministerijoje visų švietimo profesinių sąjungų vadovų ir švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės susitikimo pradžia – 10.15 val. Diskusijai užtrukus teigiama, kad rezultatų pristatymo laukiama ketvirtadienį vakarop.

Ketvirtadienį apie šimtas moksleivių surengė mitingą prie Seimo. Plačiau apie tai – nuorodoje.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6