Lietuvoje

2018.11.26 10:38

„MG Baltic“ pateikė ieškinį VSD ir jo vadovui D. Jauniškiui

LRT.lt2018.11.26 10:38

Pirmadienį koncernas „MG Baltic“ bei su juo susiję asmenys teismui pateikė ieškinį Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir asmeniškai jo vadovui Dariui Jauniškiui.  

Ieškinyje prašoma atlyginti neturtinę žalą „už grubų asmenų nekaltumo prezumpcijos bei reputacijos pažeidimą, VSD savivalę išviešinant privačius asmenų pokalbius bei žvalgybos duomenis“. Žalos dydis apskaičiuotas atsižvelgiant į Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) ir kitų tarptautinių tribunolų praktiką, rašoma pranešime žiniasklaidai.

2018 m. gegužės 8 d. buvo paviešintas VSD raštas „Dėl informacijos pateikimo“, kuriuo parlamentinį tyrimą atliekančiam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) VSD pateikė informaciją apie UAB koncerną „MG Baltic“, Darių Mockų, Ramutį Jancevičių, Zitą Sarakienę bei advokatus – Romaną Raulynaitį ir Ingą Žemkauskienę (VSD pažyma).

Koncernas „MG Baltic“ yra pateikęs ieškinį VSD, kuriuo „prašo pripažinti tikrovės neatitinkančiais VSD pažymoje išdėstytus teiginius“, taip pat yra pateiktas ieškinys Seimo NSGK pirmininkui Vytautui Bakui, kuriuo prašoma V. Bako teiginius, kad „MG Baltic“ veikla atitinka organizuotos nusikalstamos grupės (organizuoto nusikalstamumo) požymius ir „MG Baltic“ padarė valstybei apytiksliai 500 mln. eurų žalą, pripažinti neatitinkančiais tikrovės bei pažeidžiančiais Koncerno „MG Baltic“ dalykinę reputaciją.