Lietuvoje

2018.11.14 18:24

Seimo kadencijos vidurys: kas sulaukia daugiausia žiniasklaidos dėmesio?

Lygiai prieš dvejus metus į pirmąjį posėdį susirinko dabartinis Seimas. Lietuvos žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovės „Mediaskopas“ duomenimis, per šį laikotarpį iš Seimo narių daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukė valdančiųjų lyderiai – premjeras Saulius Skvernelis, Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis bei Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Toliau seka Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir buvęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Į dešimtuką iš valdančiųjų taip pat patenka ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Agnė Širinskienė bei „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas, iš opozicijos – konservatoriai Gabrielius Landsbergis bei Andrius Kubilius.

Mažiausiai žiniasklaidoje minėti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai.

Ekspertų teigimu, dėmesys valdantiesiems auga nuo kadencijos pradžios. Pikas pasiektas šių metų gegužę, kai svarstytos ir patvirtintos Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto parlamentinio tyrimo išvados apie neteisėtą įtaką politikams.

Dauguma politologų teigia, kad šiam Seimui būdingi aštrūs nesutarimai tarp valdančiųjų ir opozicijos.

Itin daug ginčų iki šiol kilo dėl valdančiųjų iniciatyvų atlikti parlamentinius tyrimus ir steigti specialias komisijas, taip pat dėl jų siūlomų naujų teisės aktų.

Per dvejus metus valdančioji koalicija keitėsi. Dėl nesutarimų suskilus socialdemokratams, dirbti su „valstiečiais“ liko naujai susikūrusi Socialdemokratų darbo partija.

Šiemet prie daugumos taip pat neoficialiai prisijungė bendradarbiavimo sutartį pasirašiusi „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija.

Vienas didžiausių šio Seimo išbandymų kol kas buvo socialdemokratų atstovo Mindaugo Basčio skandalas. Konstituciniam Teismui patvirtinus, kad parlamentaras sulaužė priesaiką ir pažeidė Konstituciją, Seime pritrūko balsų, kad iš jo būtų atimtas mandatas.

Po šio balsavimo M. Bastys pasitraukė pats, o prie Seimo buvo surengtas didelis mitingas.