Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.08 12:45

V. Bakas po LRT tyrimo: sankcijų pažeidimą turi konstatuoti ne politikai, o atsakingos institucijos

ELTA 2018.11.08 12:45

Jeigu yra pažeistos tarptautinės sankcijos, tą turi konstatuoti ne politikai, tą turi konstatuoti institucijos, kurios atsakingos už tokių sankcijų priežiūrą, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas. 

„Yra teisėsauga, yra Užsienio reikalų ministerija, kurie vykdo tų sankcijų laikymosi stebėseną, tai vyriausybės lygmuo“, – sakė V. Bakas, žurnalistams komentuodamas LRT Tyrimų skyriaus publikaciją apie tai, kad su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu susijusios įmonės esą perka trąšas iš įmonės, kuriai taikomos tarptautinės sankcijos.

NSGK pirmininko teigimu, jeigu yra pažeistos sankcijos – tai yra atsakomybių mechanizmai, kurie turi būti realizuojami.

„NSGK yra parlamentinės kontrolės institucija, ji neskiria baudų, jeigu yra sankcijų pažeidimai. Tai jau ne tik nacionalinės, bet ir tarptautinės atsakomybės klausimai. Yra institucijos mūsų ir sureaguos, jeigu tie pažeidimai tikrai yra. Jeigu nesureaguos arba, jeigu ta reakcija kels abejonių, tai NSGK tokias kontroversijas, kurios kelia abejones visuomenėje, svarstys kaip visada“, – į klausimą, ar NSGK neplanuoja atlikti tyrimo, atsakė V. Bakas.

Jis taip pat pažymėjo, kad NSGK neturi jokios informacijos apie prekybą trąšomis.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno R. Karbauskio žiniomis, jokia Lietuvos įmonė neperka trąšų iš įmonių, kurioms yra taikomos tarptautinės sankcijos.

„Esu tikras, kad nė viena įmonė nerizikuotų sankcijų pažeisti“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis, komentuodamas LRT atliktą tyrimą.

LRT Tyrimų skyrius išsiaiškino, kad esą „R. Karbauskio verslas prekiauja trąšomis, kurias gamina V. Putino draugo fabrikas“.

R. Karbauskio teigimu, „šitoje publikacijoje trūksta informacijos, kiek Lietuvos ir visos Europos kompanijų perka trąšas iš tos pačios įmonės“.

„Ten tiesiog tai apeita, nepasakyta. Tai yra visos, kurios importuoja, perka iš tos pačios įmonės trąšas. Jai jokios sankcijos netaikomos. Kas yra savininkas, tikriausiai nė viena Lietuvos įmonė, nė viena Europos įmonė nesidomi, nes tai nėra jų pareiga. Jeigu būtų sankcijos taikomos, tai nė viena Lietuvos įmonė ir Europos įmonė iš tos įmonės nieko neimportuotų. Iš tikrųjų pritempiamos temos, šnekami kažkokie niekai“, – sakė R. Karbauskis.

Jis pažymėjo, kad trąšos perkamos iš legaliai parduodančių įmonių, kurių savininkai keičiasi, nes jos yra listinguojamos biržose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi