Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.20 14:30

A. Verygos atsakas į LRT tyrimą: žada reaguoti labai rimtai, ėmėsi veiksmų

LRT.lt 2018.09.20 14:30

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga suskubo sureaguoti į ketvirtadienį paskelbtą LRT tyrimą. Jį atlikę žurnalistai išsiaiškino, kad daug kritikos sulaukęs naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas vaikų maitinimo ugdymo įstaigose aprašas gimė veikiant interesų grupėms.

LRT tyrimų skyrius išsiaiškino, kad jį kūrusios darbo grupės veikloje dalyvavo verslininkė, už kurios nugaros šmėžuoja didžiausią rinkos dalį vaikų maitinime užimantis verslas.

„Valstiečių“ deleguotas ministras A. Veryga socialiniame tinkle rašė, kad į išsakytas pastabas ir iškeltas abejones dėl naujos maitinimo tvarkos ugdymo įstaigose reaguos labai rimtai ir nedelsiant.

„Užtikrinu: jokia verslo grupė ar privatūs asmenys neturės išskirtinių sąlygų dalyvauti organizuojant vaikų maitinimą ar sudarant valgiaraščius!

Apmaudu, kad verslo atstovė Raminta Bogušienė kažkokiu mistiniu būdu buvo įtraukta į ekspertų darbo grupę, kuri rengė šią naują mitybos tvarką. Dar labiau gėdinga yra tai, kad nesuderinusi su SAM ir negavusi leidimo, savo įmonės produkcijose (svetainėje, knygose ir kituose leidiniuose) ji savavališkai naudojo SAM logotipą neva kaip partnerių. Tai jau įžūlumo viršūnė“, – rašė ministras.

Jis taip pat dėstė, kad maitinimo tvarkos aprašas yra būtinas, nes jame nurodoma ne tik kokie produktai yra rekomenduojami ar nerekomenduojami, bet ir tokie esminiai dalykai, kaip maitinimų skaičius. A. Veryga taip pat rašė, kad aprašas būtinas, nes Lietuvoje sparčiai daugėja antro tipo diabetu sergančių žmonių.

„Išsakyti pastebėjimai dėl R. Bogušienės ir maisto tiekimo įmonių interesų vertintini labai rimtai. Tad nedelsiant (skubos tvarka) inicijavau vieno iš punktų maitinimo apraše išbraukimą, kuriame numatoma viena iš valgiaraščių sudarymo galimybių. Ministro įsakymo pakeitimas jau ruošiamas ir greitai bus pasirašytas“, – tikino sveikatos apsaugos ministras.

Pasak jo, punkto išbraukimas reiškia, kad įsigaliojus šiam pakeitimui verslininkai nebeturės jokios galimybės savo knygų ar kitų leidinių su siūlomais valgiaraščiais, neva suderintais SAM, pardavinėti ugdymo įstaigoms ir iš to pelnytis.

„Kitaip tariant, tokia galimybė panaikinta bus jau netrukus! O tai reiškia, kad dėl vieno galimai nesąžiningo žmogaus bus atimta net teorinė galimybė privačioms iniciatyvoms imtis valgiaraščių sudarymo. Gerai tai ar blogai – laikas parodys!

Taip pat dar kartą kreipsimės į virtuvės šefus, su kuriais esame pasirašę bendradarbiavimo susitarimą dėl nemokamų pavyzdinių valgiaraščių sudarymo ugdymo ir gydymo įstaigoms, kad jie būtų parengti kaip galima greičiau. O kol lauksime šefų rekomenduojamų valgiaraščių, kaip ir iki šiol, įstaigos galės savo iniciatyva suderinti meniu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

Juk kalbame apie jaunosios kartos sveikatą ir mitybą, tad negali būti net kalbų apie verslo interesus! Ir mes darysime viską, kad to nebūtų!“ – socialiniame tinkle rašė A. Veryga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi