Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.11 17:00

TSPMI profesorė: Rusijos karinės pratybos parodo, kokių veiksmų ji galėtų imtis

Kalbant abstrakčiai, valstybių karinės pratybos – nieko ypatingo, tačiau į Rusijos organizuojamas karines pratybas dėmesį atkreipiame pagrįstai, nes iš jų galima sužinoti, kokių priemonių valstybė galėtų imtis, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

Antradienį Rusijos rytuose prasideda didžiausios karinės pratybos nuo Šaltojo karo laikų „Vostok 2018“, kuriose dalyvaus apie 300 tūkst. karių, 36 tūkst. karinės technikos vienetų.

 „Viena vertus, galima žiūrėti [į pratybas] kaip į rutininį Rusijos bandymą pademonstruoti tai, kas ji yra ir ką ji galbūt įsivaizduoja darysianti. Kita vertus, tai yra nuolatinis mūsų budrumo klausimas“, – sako profesorė.

Anot jos, kalbant apie saugumą, pastaraisiais dešimtmečiais suvokiama, kad saugumas apima daug sričių – reikia galvoti apie politinės sistemos saugumą, politinės santvarkos, apie gyventojų būseną.

D. Jakniūnaitė, BNS nuotr.

Lietuvai, pasak D. Jakniūnaitės, daug klausimų šiuo metu kelia ir JAV užsienio politika. Vis dėlto tokia būsena Lietuvai ne nauja – JAV užsienio politika neramino Lietuvą ir atėjus prezidentui Barackui Obamai.

„Kol kas čia regione žiūrėdami mes nematome pokyčių JAV požiūryje į regioną, įsipareigojimą, bet kai žiūrime į bendrą tarptautinės politikos situaciją, matome, kad kartas nuo karto priimami netikėti sprendimai. [...] Donaldas Trumpas yra įdomus tuo, kad parodo naują mąstymą Amerikos užsienio politikoje, kuri susijusi su šiek tiek didesniu izoliacionizmu, kuris iki šiol buvo Amerikos užsienio politikos diskusijų paribiuose“, – sako politologė.

Išsamiau – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi