Lietuvoje

2018.09.10 00:35

Socialdemokratai nepatenkinti Aplinkos apsaugos departamento pertvarkos rezultatais

Nuo liepos pertvarkius Aplinkos apsaugos departamentą, kaip teigia opozicinės Socialdemokratų partijos atstovai, aplinkos apsaugos sistema atsidūrė kritinėje padėtyje – padaugėjo masinių brakonieriavimo ir aplinkos taršos atvejų.

Buvęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas teigia, kad po reformos sumažėjo aplinkos apsaugos inspektorių, jie nespėja į įvykius. L. Jonausko teigimu, rugpjūčio pabaigoje jis pats užfiksavo dešimtimis tonų besiliejančius teršalus į Neries upę, o iškviesti pareigūnai paimti mėginių atvyko tik po dviejų parų.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas teigia, kad siųsti visuomenei informaciją apie tai, kad galima laisvai brakonieriauti ar teršti gamtą yra mažų mažiausiai neatsakinga. Anot K. Navicko, pertvarkos tikslas buvo pagerinti aplinkos apsaugos kontrolę.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika teigia, kad pertvarka buvo sėkminga, inspektorių netrūksta.

Opozicinės socialdemokratų partijos atstovai teigia, jog krizinė situacija susidarė ir dėl to, kad vis nepaskiriamas nuolatinis aplinkos apsaugos departamento vadovas. Jų žodžiais, tai tiesioginė aplinkos ministro atsakomybė.

Ministras K. Navickas sako, kad netrukus įvyks trečias konkursas ir vadovo vietą užims tik aukštos kvalifikacijos specialistas. O konkursai vyks, kol toks žmogus atsiras.

Plačiau apie tai – Redos Gilytės reportaže.