Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas pirmą kartą vieši Ukrainoje eidamas naujas pareigas, susitiko su prezidentu Volodymyru Zelenskiu aptarti Lietuvos paramos.
„Jau įsibėgėjo vizitas, tik ką susitikau su prezidentu Zelenskiu, turėjau dalykišką, gerą susitikimą, dirbsime toliau. Pristačiau visą mūsų paramos paketą, noriu pasakyti, kad jis yra didesnis, nei mes planavome ir bus dar didesnis – ieškosime visų būdų ir galimybių dar jį didinti“, – BNS trečiadienį sakė ministras.
Jis sakė V. Zelenskiui taip pat pristatęs Lietuvos planus dėl kovinių dronų siuntimo, išminavimo koalicijos.
Anot ministro, pagal Lietuvos patvirtintą 200 mln. eurų trijų metų paramos Ukrainai programą jau skirti 84 mln. eurų – per 20 mln. eurų daugiau, nei planuota.
„Pristačiau idėją ir dėl dronų programos, kur mes užkūrinėsime savo pramonę, tik reikia dar susitvarkyti savo teisinę bazę, ir tieksime dronus ukrainiečiams, kurie po to bus testuojami ir kovos lauke“, – sakė L. Kasčiūnas.

