Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.05 13:54

Lietuviai nelinkę investuoti į savo profesinį tobulėjimą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.09.05 13:54

Lietuvos gyventojai nėra linkę investuoti į savo profesinį tobulėjimą. Mažiausiai tuo rūpinasi žemesnių pajamų ir išsilavinimo asmenys, gyvenantys provincijoje. Pagrindinės priežastys, kodėl kvalifikacijai kelti neskiriama dėmesio – lėšų trūkumas ir tai, kad nematoma poreikio to daryti.

Šias nuostatas atskleidė turto valdymo bendrovės Lietuvoje „INVL Asset Management“ užsakymu „Spinter tyrimų“ 2018 m. vasarį atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.

Reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas rodo, kad laiko ir lėšų savo profesiniam tobulėjimui skiria mažiau kaip penktadalis darbuotojų. Beveik pusė jų tvirtina, kad tam trūksta pinigų. Tokia pati dalis apklaustųjų nemano, kad kvalifikaciją kelti reikia.

Beveik ketvirtadalis teigia, kad jiems pakanka tobulėjimo kasdieniame darbe, o dešimtadalis sako, kad investavimu į šią sritį pasirūpina darbdavys. Dažniausiai į savo profesinį tobulėjimą investuoja 26–45 amžiaus didmiesčiuose gyvenantys vyrai, gaunantys didžiausias pajamas. Tuo metu specialistai pabrėžia, kad kvalifikacijai kelti didelės lėšos nebūtinos – juo labiau, kad nemažai informacijos šiuo metu yra pasiekiama internetu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi