Lietuvoje

2018.07.07 10:11

Šimtmečio „Tautiškos giesmės“ organizatoriai: iniciatyva subūrė apie 4 mln. lietuvių

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.07 10:11

Iniciatyvos suburti keturis milijonus lietuvių kartu giedoti 100-mečio „Tautišką giesmę“ organizatoriai teigia, kad projektas parodė, jog Lietuva nenyksta. Pasak iniciatyvos atstovės Aušros Kukelkaitės, tiksliau penktadienį Lietuvos himną giedojusių žmonių skaičių bus galima įvertinti tik atlikus apklausas.

Penktadienį viso pasaulio lietuviai susivienijo bendrai „Tautiškai giesmei“. Lygiai 9-ą vakaro Lietuvos laiku Vingio parke ją sugiedojo 12 tūkst. Dainų šventės dalyvių, o kur dar žiūrovai, kurių buvo pilnutėlis parkas.

Šimtmečio giesmė skambėjo ir kitur Lietuvoje, taip pat daugelyje užsienio šalių. Taip visi sveikino Lietuvą atkurto 100-mečio proga ir vieni kitus su Valstybės diena.

Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena – vienintelė metuose, kai Lietuvos himnas apskrieja visą Žemės rutulį. Visuomenininkai giedoti himną kvietė 4 milijonus. Manoma, tiek galėtų susidaryti lietuviškų šaknų turinčių žmonių. Nes per šimtmetį iš Lietuvos iškeliavo ir užsienyje šaknis įleido, skaičiuojama, apie milijoną lietuvių, kurie tuokėsi, augina vaikus.

Bet, iniciatorių teigimu, Lietuva – ne geografija, o bendruomenė, žmogiškas ryšys. Ekonomistai LRT RADIJUI sako – jeigu visi lietuviai ir lietuviškų šaknų turintys žmonės staiga apsigyventų Lietuvoje, išaugtų darbingo amžiaus žmonių dalis, o didesnis vartojimas ir solidesnis valstybės biudžeto pasipildymas ne tik leistų didėti algoms, pensijoms, bet galbūt ir galvoti apie mokesčių mažinimą.

Bendrai giesmei lietuviai buriasi jau kone dešimtmetį. Idėją liepos 6–ąją giedoti „Tautišką giesmę“ visame pasaulyje vienu metu iškėlė Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo proga aplink pasaulį jachta „Ambersail“ plaukusi lietuvių įgula.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt