Lietuvoje

2018.06.21 17:21

Buvę parlamentarai išteisinti dėl piketo prie prokuroro I. Mikelionio namų

LRT.lt 2018.06.21 17:21

Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje išteisino Valdą Vasiliauską ir Kęstą Komskį, nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo požymių, teigiama teismo pranešime spaudai.

Abiem asmenims kaltinimai buvo pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 231 straipsnio 1 dalį (trukdymas prokuroro veiklai).

K. Komskis ir V. Vasiliauskas kaltinti tuo, kad, veikdami kartu su Petru Gražuliu, trukdė prokurorui vykdyti savo pareigas ikiteisminiame tyrime dėl partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko Rolando Pakso ir dienraščio „Lietuvos rytas“ redaktoriaus prekybos poveikiu. Seimas
2017 m. kovo 21 d. rezoliucija nesutiko leisti patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn.

Generalinės prokuratūros prokuroras Irmantas Mikelionis 2016 m. kovo 1 d. spaudos konferencijoje pranešė, kad prokuratūra planuoja kreiptis į Europos Parlamentą ir prašyti panaikinti partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo R. Pakso, Europos parlamento nario, teisinę neliečiamybę.

Kitą dieną Seime vykusioje spaudos konferencijoje Seimo narys P. Gražulis pranešė žiniasklaidos atstovams apie planuojamą piketą prie prokuroro šeimos gyvenamosios vietos. Tą pačią dieną surengtame pikete prie prokuroro namų K. Komskis laikė iškabą „Mikelioni, tramdyk STT!“, o V. Vasiliauskas – „Mikelionis + Urbonavičius = SAVIVALĖ“, atsakinėjo į žiniasklaidos atstovų klausimus.

Teismas konstatavo, kad ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje organizavo ir jam vadovavo ne prokuroras I. Mikelionis, bet prokuroras G. Norkūnas. Būtent pastarasis prokuroras turėjo teisę ikiteisminį tyrimą nutraukti. Todėl nukentėjusiajam I. Mikelioniui neįmanoma buvo sutrukdyti atlikti ar pakreipti R. Paksui palankia linkme ikiteisminį tyrimą, kurio jis nei organizavo, nei jam vadovavo.

Teisėjų kolegija nustatė, kad piketo dalyviai pranešimo apie organizuojamą susirinkimą prie prokuroro gyvenamojo namo Vilniaus rajono savivaldybės administracijai nepateikė. Pagal objektyvius bylos duomenis nei V. Vasiliausko, nei K. Komskio negalima laikyti piketo organizatoriais, nes jų vaidmuo apsiribojo tik dalyvavimu pikete. Apie numatomo susirinkimo laiką ir vietą spaudos konferencijoje pranešė P. Gražulis. Taigi, nors organizuojant susirinkimą formaliai pažeistas Susirinkimų įstatymas, tačiau ne dėl V. Vasiliausko ar K. Komskio kaltės.

Teismas sprendė, kad byloje nėra duomenų, jog kaltinamieji ar kiti piketo dalyviai tiesiogiai ir tyčia būtų planavę daryti tiesioginį poveikį prokurorui I. Mikelioniui ar psichologinį poveikį per jo šeimos narius.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.