Lietuvoje

2018.05.02 19:19

Dviejų sklypų nuomos sutarčių neturėjusiai B. Markausko mamai – 1,1 tūkst. eurų bauda

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2018.05.02 19:19

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pritaikė sankciją žemės ūkio ministro Broniaus Markausko mamai, ūkininkei Sofijai Markauskienei, nes ji Agentūrai nepateikė nuomos sutarčių dėl dviejų iš keturių sklypų, kuriuos deklaravo išmokoms gauti.

15min paskelbus, kad ministro B. Markausko šeima neatsiklaususi savininkų darbuojasi jų žemės sklypuose, NMA gavo skundą dėl keturių sklypų, kuriuos S.Markauskienės ūkis Agentūrai deklaravo kaip vieną lauką, naudojimo.

Tuomet NMA kreipėsi į S. Markauskienę ir paprašė pateikti žemės valdymo teisės patvirtinimo dokumentus – nuomos arba panaudos sutartis. Kitaip nei ne kartą aiškino B.Markauskas, patikrinimo metu NMA žodinės sutartys netinka.

„Atsižvelgiant į tai, kad dėl dviejų sklypų dokumentai nebuvo pateikti, vadovaujantis ES teisynu, pareiškėjai pritaikyta 1116,86 Eur sankcija“, – trečiadienį 15min informaciją pateikė NMA atstovė spaudai Aistė Mileikaitė.

Šiuo sprendimu NMA patvirtino, kad S. Markauskienės vardu NMA buvo pateikti melagingi duomenys, nes 2014–2016 metais buvo nurodoma, kad žemė nuomojamasi, 2017 metais buvo nurodyta, kad žemė dirbama panaudos pagrindu. B. Markauskas yra pripažinęs, kad yra teikęs duomenis Agentūrai pagal įgaliojimą.

Akivaizdu, kad S. Markauskienė neturėjo sutarties ne tik su klaipėdiečiu Ramučiu Lėliu, bet ir dar vieno sklypo savininku.

15min yra rašiusi apie dar vieno, kiek atokiau nuo minėto keturių sklypų lauko esančio sklypo Trušelių kaime bendrasavininkę, kuri yra patvirtinusi, jog nedavė leidimo B. Markauskui dirbti savo žemę, bet jo šeima vis tiek tai darė.

Tačiau NMA šio atvejo netyrė.

Pagal nustatytą tvarką, jei Agentūra gauna skundą dėl konkrečių sklypų naudojimo neturint dokumentų, ji tiria informaciją tik dėl šių sklypų.

Jei Agentūrą pasiekia skundas apie ne savos žemės arimą be leidimo neįvardinant konkrečių sklypų, NMA atsitiktine tvarka atsirenka keletą sklypų ir paprašo ūkininko pateikti sutartis.

Per visą 1990 metais įkurto S. Markauskienės ūkio gyvavimo istoriją NMA nei karto nepaprašė pateikti dokumentų, kuriais pagrindžiamas žemės naudojimas.

Apie pasitraukimą iš žemės ūkio ministro posto B. Markauskas pranešė prieš savaitę.

Premjeras Saulius Skvernelis tuomet žadėjo jo atsistatydinimo pareiškimą prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikti vos grįžęs iš komandiruotės Moldovoje.

Tačiau trečiadienį susitikęs su prezidente premjeras to nepadarė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.