Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.06 11:41

Vilniaus apskrityje – kone 5 kartus daugiau avarijų nei antradienį

LRT RADIJAS, LRT.lt, 15min.lt 2017.12.06 11:41

Netikėtas plikledis trečiadienio rytą tapo pirmuoju šią žiemą rimtu egzaminu Vilniaus apskrities vairuotojams, iš kurių kone šimtas jo neišlaikė. Nuo 6 valandos ryto sostinėje ir aplinkiniuose rajonuose pasipylė avarijos, septyniose iš jų sužaloti žmonės.

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio 15min pateiktais duomenimis, kiek daugiau nei per 4 valandas, nuo ankstaus ryto iki 10.30 val, buvo užfiksuoti iš viso 92 pranešimai apie eismo įvykius. Iš jų bent 7-iuose nukentėjo žmonės – avarijos įformintos kaip įskaitinės. Dar 85 avarijos užregistruotos kaip techninės.

Eismo įvykiai Vilniaus apskrityje tiesiog pasipylė nuo 6.12 val., kai pasikeitė vėjas ir šlapią asfaltą užtraukė plikledis. Kelių prižiūrėtojai tam nebuvo pasirengę, o daugelis vairuotojų kaip tik išsiruošė į keliones.

Kokios sudėtingos buvo šio trečiadienio eismo sąlygos, iškalbingai parodo statistikos palyginimas su vakarykšte diena.

Antradienio rytą per tas pačias 4–4,5 valandos, nuo 6 val. iki 10.30 val., buvo užregistruota vos 20 avarijų. Vadinasi, aritmetiškai gruodžio 5 d. rytą avaringumo rodiklis buvo 4,6 karto mažesnis.

„Nors kai kurios mašinos liko gulėti ant stogų, avarijos nebuvo labai baisios“, – tvirtino pareigūnai. Dauguma vairuotojų suprato, kad važiuoti sudėtinga, todėl stengėsi būti atsargūs. Tiesa, tai pavyko ne visiems.

Gana dramatiškai iš pradžių atrodė automobilis „VW Sharan“, kuris 6.18 val. vertėsi ir liko gulėti ant stogo Vilniuje, aplinkkelyje Pilaitėje. Į nelaimės vietą išsiųsti ir medikai, tačiau paaiškėjo, kad vairuotojas atsipirko išgąsčiu. Atsitokėjęs jis užpildė eismo įvykio deklaraciją, o avarija įforminta kaip techninė.

BNS nuotr.

Kur kas rimtesnių padarinių turėjo kelios „Mercedes-Benz“ avarijos. 7.13 val. Miciūnų kaime (Trakų r.) vertėsi slidžiame kelyje moters nesuvaldytas lengvasis automobilis. Vairuotoja nuo pat pradžių skundėsi nugaros skausmu, jį išvežta į ligoninę. Po kelių valandų medikai policijai raportavo, kad moteriai (gim. 1958 m.) nustatytas vieno stuburo slankstelio lūžis, ji bent kol kas gydoma reanimacijoje.

Tuo metu Ukmergės rajone prireikė medikų pagalbos vienam sunkvežimio „Mercedes“ su puspriekabe vairuotojui. Sunkvežimiui nuslydus nuo kelio, vyras taip susitrenkė galvą, kad žaizdą net teko siūti.

R. Šimašius atsiprašė

Reaguodamas į susidariusią pavojingą situaciją gatvėse, trečiadienio rytą savo „Facebook“ paskyroje Vilniaus meras Remigijus Šimašius atsiprašė sostinės gyventojų.

„Atsiprašau vilniečių dėl šiandien patirtų nepatogumų keliaujant į mokslus ar į darbus.

Iš tiesų, miesto tarnybos nepakankamai operatyviai reagavo į besikeičiančius orus, nors visi barstytuvai nuo ankstyvo ryto išvažiavo į gatves, o viešojo transporto vėlavimai susidarė jau visiems stovint kamščiuose.

Šiandien pat aptarsiu išmoktas pamokas su tarnybų vadovais. Dėkoju policijos pareigūnams, kurie operatyviai reagavo į iškvietimus ir neleido dar labiau kimštis miestui“, – apgailestavo R. Šimašius.

Trečiadienio rytą sostinės gatvėse – avarijos ir vėlavimai

Didžiojoje šalies dalyje ant kelių dangų ankstyvą trečiadienio rytą susiformavo plikledis.

„Vairuotojų prašome atkreipti dėmesį į kelio dangos būklę, neskubėti ir laikytis saugaus atstumo“, – ryte pranešė Automobilių kelių direkcija.

Vilniaus policija taip pat įspėjo, kad Vilniaus gatvės buvo labai slidžios ir pranešė apie daug avarijų. Vakariniame aplinkkelyje įvyko 2 avarijos, Kirtimų gatvėje, nuo Pagirių gatvės Gariūnų link, susidūrė 6 automobiliai. Nemenčinės plente ties nusukimu į Kairėnų gatvę į atitvarus atsitrenkė vilkikas. Taip pat į atitvarus atsitrenkė automobilis ant Ukmergės gatvės viaduko. 

Kaip pranešime spaudai rašė įmonė „Grinda“, naktį lijo, temperatūra buvo teigiama, barstyti gatvių nereikėjo, bet apie 6 val. staiga pasikeitė vėjas ir gatvių paviršių sutraukė ledas. 

„Bendrovės „Grinda“ barstytuvai nedelsiant išvyko į sostinės gatves, pirmiausia buvo valomos užmiesčio gatvės, kur temperatūra žemesnė, iš ten ir atėjo pirmieji signalai apie slidžią dangą. Šiuo metu ypač sudėtingos eismo sąlygos ant tiltų ir viadukų“, – rašoma pranešime.

Dėl slidžios kelio dangos itin vėlavo viešasis transportas.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vakariniuose ir pietiniuose rajonuose numatoma šlapdriba, lietus. Aukščiausia oro temperatūra nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi