Lietuvoje

2017.11.21 18:46

Opozicinėms Seimo frakcijoms neįtiko A. Verygos pozicija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.21 18:46

Trys opozicinės Seimo frakcijos antradienį pokalbiui pasikvietė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Pirmadienį jos pranešė ketinančios inicijuoti ministrui interpeliaciją.

Pokalbiui ministrą pasikvietė liberalų, socialdemokratų bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos.

Prieš teikiant interpeliaciją, pagal Seimo statutą, klausimus ministrui reikia pateikti raštu, juos planuojama suderinti tarp opozicinių frakcijų dar iki trečiadienio. Planuojama sveikatos ministro klausti dėl situacijos su receptiniais vaistais, dėl politinio pasitikėjimo asmenų įdarbinimo, apie baudimą už eiles gydymo įstaigose, dėl priklausomybės ligų centro reformų, spaudimo darymo Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovams trauktis iš pareigų.

Seimo socialdemokratų partijos frakcija nepalankiai vertina sveikatos ministro neveiklumą, ypač dėl medikų algų kėlimo, taip pat nepasirengimo receptinių vaistų kontrolės sugriežtinimui.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas priminė, kad kai buvo pristatomas įstatymo projektas dėl vaistų kainų mažinimo, aiškinamajame rašte niekur nebuvo įrašyta ar paminėta problematika dėl receptinių ir nereceptinių vaistų. Šis chaosas įvyko kaip šalutinis poveikis, neįvertinus situacijos iš anksto.

„Aš gerai atsimenu, kai buvo pateiktas įstatymo projektas dėl slaptųjų pirkėjų, bet nebuvo nė karto keliama problema dėl receptinių vaistų. Tai efektas dėl receptinių vaistų kilo kaip šalutinis poveikis“, – sakė ministrui E. Gentvilas.

Liberalas K. Glaveckas pažymėjo, kad viena iš esminių ministro klaidų – staigios permainos daromos iškart ir vienu metu. Be to, chaosą paaštrina nesugebėjimas komunikuoti su visuomene.

„Jūs neįvedėte naujų taisyklių, jūs tik pasakėte, kad įvesite visas iš karto ir tai sukėlė visuomenėje paniką“, – susitikimo metu sakė parlamentaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.