captcha

Jūsų klausimas priimtas

Maudyklų vandens kokybė: kur maudytis nepatariama

Pagaliau Lietuvoje sulaukę vasariškos šilumos, skubame prie vandens telkinių pailsėti ir atsigaivinti. Tačiau Lietuvoje yra vietų, kuriose specialistai nerekomenduoja maudytis.
Haley Phelps/Unsplash nuotr.
Haley Phelps/Unsplash nuotr.

„Apskritai kalbant, šią vasarą vandens kokybė buvo nebloga, tačiau paskutiniai vandens kokybės tyrimai rodo, kad net 11-oje iš 114-os maudyklų buvo nustatyta trumpalaikė tarša“, – sako Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus vedėja Gražvydė Norkienė.

Specialistės manymu, vandens telkinių užterštumas galėjo padidėti dėl šalia esančių pievų, ganyklų, vandenį taip pat teršia paukščiai.

Vandens kokybė tiriama Sveikatos apsaugos ministro patvirtintose oficialiose maudyklose. Sąraše nesančių maudyklų vandens kokybę tikrina kai kurios savivaldybės.

Pašnekovė pataria informaciją apie vandens kokybę pasirinktoje maudykloje tikrinti Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro interneto svetainėje. Ypač vandens švara reikėtų pasidomėti, jei maudyklose maudytis planuoja vaikai, vyresnio amžiaus ar lėtinėmis ligomis sergantys žmonės. Maudymasis užterštuose vandens telkiniuose gali sukelti akių, ausų, žarnyno infekcijas.

Išsamiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close