captcha

Jūsų klausimas priimtas

Spasko memoriale ketinama atnaujinti žuvusių lietuvių atminimo ženklą

Viešėdama pas Kazachstano lietuvius šalies valstybinių institucijų delegacija aplankė Karagandos srityje esančius lagerius ir pagerbė čia žuvusių lietuvių atminimą. Spasko tarptautiniame memoriale lietuviai ketina atnaujinti prieš 20 m. pastatytą atminimo ženklą ir šalia jo pastatyti lietuvišką kryžių.
Tremtiniai.lt nuotr.
Tremtiniai.lt nuotr.

45 km nuo Karagandos nutolusiame Dolinkos kaime stovi Karlago lagerio pastatas su penkiakampe žvaigžde. Iš jo žmonės buvo paskirstomi į kitus Gulago lagerius. Manoma, kad iki 1948-ųjų čia kalėjo beveik 700 tūkst. kalinių, tarp jų per 81 tūkst. lietuvių. Čia atidarytas muziejus, atkurtos kalinių gyvenimo ir bausmės vietos.

„Kiti Gulago lageriai specializavosi medžio apdirbimo pramonėje, Karlago kaliniai dirbo akmens anglies šachtose, patys jas ir statė. 1930-aisiai čia buvo keturios šachtos, o 1940-aisiais Karaganda tapo trečiąja šalyje pagal akmens anglies gavybą. Čia kalėjo lietuviai, rusai, vokiečiai, korėjiečiai. 1938-aisiais buvo 44 tautybių kalinių”, – sako Dolinkos politinių represijų aukų atminties muziejaus Mokslo tiriamojo sk. vedėja Ksenija Bondarenko.

Plačiau – žurnalistės Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...