captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos uosto plėtrai trukdo 3 augalai: bando įkurdinti kitur

Trys nykstantys augalai – trispalvis astras, pajūrinė pienažolė ir druskinis vikšris – aptinkami tik pajūryje. Jie pernai vasarą pasodinti naujose vietose – Kairių poligone ir Kopgalyje. Pastarajame, pasak gamtosaugininkų, augalai sėkmingai prigijo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Eksperimentą, kurio vertė apie 100 tūkstančių eurų, finansuoja uosto direkcija. Uostininkai tikisi, kad nykstantiems augalams prigijus naujose vietose, atsiras galimybė plėstis trijų hektarų teritorijoje Kuršių marių pakrantėje prie Malkų įlankos. Joje prieš tris dešimtmečius įkurtas Smeltės botaninis draustinis, kuriame ir auga trys reti augalai, stabdantys uosto plėtrą.

„Ten yra laisvos žemės, kurios mums ypač trūksta. Ir pas mus yra patvirtinta investicijų programa, kad į Malkų įlanką mes investuojame apie 150 mln. eurų praktiškai. Tai aišku,  kad mūsų noras yra, kad tie pinigai atneštų didžiausią, kiek įmanoma, naudą valstybei, tai dėl to mes ir atliekam visus šituos veiksmus“, – aiškina Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

Galutiniai eksperimento rezultatai turėtų paaiškėti iki 2019-ųjų pradžios.

„Sėkmingas eksperimentas bus tik tada, kada mes matysime, kad iš dabar dirbtinai pasodintų augalų bus natūralus dauginimasis, natūralus atsinaujinimas. Kai matysime, kad jie natūraliai plinta, tik tada galėsime sakyti kad šitos populiacijos yra stabilios ir natūraliai atsinaujinančios“, – pasakoja Kuršių nerijos nacionalinio parko botanikė Raimonda Ilginė.

Eksperimentui pavykus, būtų galima kalbėti apie dviejų naujų draustinių – Kairių poligono Kuršių marių pakrantėje ir Kopgalyje atsiradimą. Tačiau tai negarantuoja, kad dabartinis Smeltės botaninis draustinis, kur auga reti augalai, bus panaikintas.

Pasak Kuršių nerijos nacionalinio parko botanikės, tokio precedento Lietuvoje dar nėra buvę.

Tokių draustinių išregistravimo teisinė bazė – sudėtinga, dėl jo panaikinimo uosto direkcijai teks diskutuoti su Aplinkos ministerija.

Plačiau – Marijos Gabrienės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...