captcha

Jūsų klausimas priimtas

Užsienio lietuviai sveikina politikų siekį išspręsti dvigubos pilietybės klausimą

Užsienio lietuviai sveikina politikų siekį įstatymu įtvirtinti dvigubą pilietybę asmenims, įgijusiems Europos Sąjungos arba NATO valstybės pilietybę. Tai itin svarbu Jungtinėje Karalystėje, besitraukiančioje iš ES, gyvenantiems lietuviams. Tačiau Seimui bus siūloma kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinti, ar toks įstatymas neprieštarautų pagrindiniam šalies dokumentui. Teismas jau yra išsakęs, kad praplėsti dvigubos pilietybės ribas galima tik referendumu pakeitus Konstituciją. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Apie 800 žmonių, kaip rodo statistika, kasmet atsisako Lietuvos pilietybės, kad įgytų kitos šalies. Lietuvos Konstitucija dvigubą pilietybę leidžia tik išimtiniais atvejais. Konstitucinis Teismas yra paskelbęs, kad dviguba pilietybė turi būti išimtis, bet ne paplitęs reiškinys, o praplėsti ribas galima tik referendumu keičiant Konstituciją. 

Seimas dvigubos pilietybės turėtojų gretas nori praplėsti įstatymu. Siūloma, kad tokią teisę turėtų asmenys, įgiję Europos Sąjungos arba NATO valstybės pilietybę.

Prezidentė jau paragino parlamentarus, prieš priimant šį įstatymą, pirmiau atsiklausti Konstitucinio Teismo.  

Pasaulio lietuvių bendruomenė sveikina politikų siekį dvigubos pilietybės klausimą spręsti ne referendumu, nes jis gali žlugti.

„Tai nėra Konstitucijos nesilaikymas ar jos negerbimas. Tiesiog mes iš teisininkų turime pagrindą teigti, kad yra ir teisinių būdų nekeičiant Konstitucijos, o išplečiant pilietybės įstatymą piliečiams leisti išlaikyti pilietybę priimant kitos šalies pilietybes“, – sako Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henke.

Dvigubos pilietybės klausimas šiuo metu itin svarbus Didžiojoje Britanijoje, kuri pradėjo pasitraukimą iš ES, gyvenantiems lietuviams. Oficialiais duomenimis, Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 170-tūkst. lietuvių. Kovą atlikta apklausa parodė, kad net ketvirtadalis, siekdami išsaugoti teises šioje šalyje, pasirinktų Jungtinės Karalystės pilietybę, nors dėl to tektų atsisakyti Lietuvos.

Kalbant su žmonėmis, aplink gyvenančiais lietuviais, daugelis, tikrai daugelis planuoja įsigyti Jungtinės Karalystės pilietybę, jeigu to prisireiks, nenorėdami atsisakyti. Nes Lietuvos pilietybė ne tik reikalinga praktiniais sumetimais, nes tai Europos Sąjungos šalių pilietybė, bet tai yra mūsų identiteto didelė dalis“, – sako Dalia Asanavičiūtė, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė.

Šią savaitę Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nusprendė siūlyti parlamentui kreiptis į Konstitucinį Teismą. Teigiama, kad dar vienas teismo išaiškinimas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo įneštų aiškumo dėl dabar siūlomo įstatymo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...