Lietuvoje

2017.03.24 15:59

Vokietijos kariuomenės vadui pristatyta Lietuvos kariuomenės struktūra

LRT.lt2017.03.24 15:59

„Lietuva ypač vertina Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione. Tai, kad Vokietija tapo vadovaujančia NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės šalimi, mums yra istorinės reikšmės įvykis. Esame gerose rankose“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, šiandien susitikęs su Vokietijos kariuomenės vadu generolu Volkeriu Wiekeriu. 

Kovo 23–24 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu viešėjęs Vokietijos kariuomenės vadas generolas V. Wiekeris susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku. Pasak kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko, Lietuvos kariams, naudojantiems vokišką ginkluotę ir kovinę techniką, bus itin naudinga treniruotis bendrose pratybose su šalyje dislokuotais Vokietijos kariais. Susitikimo metu svečias taip pat supažindintas su informacine aplinka regione ir jam pristatyta Lietuvos kariuomenės struktūra bei perspektyvinio vystymo planai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė susitikimų metu su Vokietijos kariuomenės vadu aptarė ir dvišalio karinio bendradarbiavimo planus bei perspektyvas.

Ministras R. Karoblis susitikimo metu pabrėžė, kad Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių karinio bendradarbiavimo srityje. „Taip pat džiaugiuosi, kad Lietuvos visuomenė labai pozityviai vertina Vokietiją, kurios vadovaujamas NATO batalionas dislokuotas Lietuvoje“, – sakė krašto apsaugos ministras. Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2016 m. gruodžio mėn. visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atliktos apklausos duomenimis, Lietuvos visuomenė labai palankiai vertina sąjungininkų karių dislokavimą Lietuvoje, o viena draugiškiausių Europos valstybių taip pat nurodo Vokietiją.

Vizito Lietuvoje metu gen. V. Wiekeris aplankė Rukloje dislokuoto NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius. Vokietijos kariuomenės vadas stebėjo šiame batalione tarnaujančių karių jungtinę operaciją su Lietuvos kariais.

Krašto apsaugos ministerija primena, kad NATO viršūnių susitikime 2016 m. liepą Varšuvoje priimtas bendras Aljanso sprendimas nuo 2017 m. Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja Vokietija, o 2017–2018 m. laikotarpiu batalione tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai – iš viso apie 1 tūkst. 200 karių.

Vokietija taip pat aktyviai dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, siųsdama savo karinių oro pajėgų kontingentus su naikintuvais. Nuo 2004 m. Šiaulių aviacijos bazėje Vokietija jau penkis kartus atliko šią misiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.