captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskelbtas nuosprendis Švėkšnos specialiojo ugdymo centro prostitucijos byloje

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį Švėkšnos specialiojo ugdymo centro mergaičių prostitucijos byloje. Savo bendraamžes pardavinėjusios keturios auklėtinės realios laisvės atėmimo bausmės išvengė. Nepilnametėmis pasinaudojusiems vyrams kurį laiką teks praleisti kolonijoje ir pataisos namuose.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Skandalas dėl nepilnamečių prostitucijos ir sąvadavimo buvusio Švėkšnos specialiojo ugdymo, dabar „Diemedžio“, centre kilo 2014 m. gruodį. Į teisiamųjų suolą sėdo keturios centro auklėtinės. Teismas nustatė, kad jos bendraamžes vertė tenkinti suaugusių vyrų seksualinius poreikius. Šešios 14-17 metų nepilnametės buvo pardavinėjamos apie 1,5 metų. Į teisiamųjų suolą sėdo ir keturi nepilnametėmis pasinaudoję vyrai.

„Teismas neįžvelgė kaltinamųjų veiksmuose kaltės dėl vaiko pirkimo–pardavimo ir merginas nubaudė, t.y. nuteisė dėl sąvadavimo ir pelnymosi iš nepilnamečių prostitucijos. O vyrus, t.y. asmenis, kurie naudojosi paslaugomis, nuteisė dėl santykiavimo, t.y. lytinio aistros tenkinimo su nepilnametėmis“, – nuosprendį aiškina Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Ruslanas Ušinskas.

Kaltinamiesiems prokuroras siūlė skirti nuo 3 iki 13 metų laisvės atėmimo bausmes, tačiau teismo sprendimas - švelnesnis. Merginoms dėl sąvadavimo skirtos nuo vienerių iki beveik ketverių metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant. Keturiems 31–54 metų vyrams skirtos nuo dviejų iki beveik penkerių metų laisvės atėmimo bausmės. Vienas ją atliks atvirojoje kolonijoje, kiti trys - pataisos namuose.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...