Lietuvoje

2017.03.22 10:49

Politologas: mažumos vyriausybė nebūtų į naudą S. Skverneliui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.22 10:49

Vyriausybė, vos sulaukusi šimto dienų, prabilo apie nesutarimus. VU TSPMI politologas, tyrėjas Romualdas Bakutis mano, kad nesutarimai valdančiojoje koalicijoje buvo užprogramuoti, nes nuo šių metų pradžios Saulius Skvernelis savo programą grindė didelių reformų pažadais.

Koalicijos partneriai socialdemokratai priešinasi nemažai daliai siekiamų permainų. Dėl šios pozicijos premjeras jaučia iškilusią grėsmę ne tik jo postui, bet ir aukštiems reitingams.

„Galima sakyti, kad socialdemokratų siekis blokuoti reformas siejasi ne tik su apskritai politiniais procesais, bet ir su paties Sauliaus Skvernelio legitimumu. Jeigu ir toliau vyks bandymas neleisti vyriausybei daryti vienokių ar kitokių žingsnių, tada tokio tipo konfliktai gali dažnėti, jie taip pat gali būti gilesni“, – prognozuoja politologas.

Premjeras viešojoje erdvėje teigia nebijantis, kad dabartinė vyriausybė taps mažumos vyriausybe, bet politologas R. Bakutis mano, kad valdančiosios koalicijos iširimas nebūtų į naudą „valstiečiams“. Jei norima priimti tam tikrus drąsius sprendimus, reikia daug politinės valios, kurios gali pritrūkti mažumos vyriausybei, mano politologas.

Kaip politologas vertina dabartinę koalicijos politiką – sužinokite pokalbyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.