Lietuvoje

2017.02.27 00:11

V. Baltraitienė palieka Darbo partiją

Inga Saukienė, 15min.lt2017.02.27 00:11

Buvusi Žemės ūkio ministrė ir Seimo narė, Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkė Virginija Baltraitienė šeštadienį savo bendražygiams išplatino laišką, kuriuo ji informavo, kad traukiasi iš partijos.

Šį faktą 15min patvirtino pati politikė, tačiau komentuoti pasitraukimo priežasčių atsisakė. Su jomis ji supažindino tik savo bendražygius.

„Nenorėčiau viešai komentuoti priežasčių – tiesiog priėmiau sprendimą trauktis iš partijos ir iš aktyvios politikos. Išplatinau laišką savo Kėdainių skyriaus partijos nariams, kadangi tiek metų buvau skyriaus pirmininke. Laiškas buvo skirta tik jiems, ne visai partijai“, – teigė V. Baltraitienė.

Kėdainietis.lt rašo, kad V. Baltraitienė savo laiške teigė, jog paskutinis lašas jos apsisprendime buvo, kai Darbo partija pradėta linksniuoti prokurorės papirkimo byloje.

Teisėsauga ketvirtadienį atliko kratas Vilniaus apygardos prokuratūroje ir sulaikė Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiąją prokurorę Ritą Aliukonienę, jai pareikšti įtarimai prekyba poveikiu stambiu mastu. Generalinė prokuratūra patvirtino, kad tyrimas susijęs su Darbo partijos bylos nagrinėjimu Lietuvos Aukščiausiame Teisme.

Iš partijos pasitraukti V. Baltraitienė planuoja iš karto. „Jeigu bus įmanoma prieiti prie elektroninės sistemos, jau šiandien išsiregistruosiu iš partijos. Tik nenorėjau to daryti per „Facebook“, kaip kiti darė. Norėjau pirma informuoti apie savo sprendimą buvusius bendražygius“, – sakė pašnekovė.

V. Baltraitienė – ne pirma politikė, pasitraukusi iš partijos per pastaruosius mėnesius, kai Darbo partijos pirmininke buvo išrinkta Živilė Pinskuvienė.

Vien per keturias dienas po jos išrinkimo partiją paliko 89 jos nariai, tarp jų – buvę partijos vadovai Valentinas Mazuronis ir Vytautas Gapšys, buvusi švietimo viceministrė Svetlana Kauzonienė, buvusi sveikatos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė, buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, buvusi Seimo narė Dangutė Miutienė.

Pati Ž. Pinskuvienė tokį partijos narių sprendimą aiškino ne vadovybės partijoje pasikeitimu, o nesėkme per Seimo rinkimus.

Praėjusią kadenciją valdančiojoje daugumoje buvusi Darbo partija spalį rinkimuose daugiamandatėje apygardoje neperžengė patekti į Seimą reikalingo 5 proc. balsų barjero, vienmandatėse apygardose mandatus iškovojo du partijos iškelti atstovai. Jie Seime prisijungė prie Socialdemokratų frakcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.