Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.18 11:49

Neringos savivaldybė uždraudė lipti ant Kuršių marių ledo

BNS, LRT.lt 2017.02.18 11:49

Šeštadienio naktį Kuršių mariose pasieniečiai išgelbėjo 25 žvejus, atsidūrusius ant atskilusios ledo lyties ar patekusius į pavojingą situaciją, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Neringos savivaldybės administracijos direktorius priėmė įsakymą, kuriuo įsigalioja draudimas asmenims lipti ant Kuršių marių ledo.

Draudimas įsigalioja šeštadienį,  vasario 18-ąją, nuo 11val.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos skelbiamą informaciją, kurioje nurodoma, kad prasidėjo Kuršių marių ledo irimas ir atsirado properšų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Savivaldybės atstovė Sandra Vaišvilaitė BNS sakė, kad nepaisantiems draudimo žvejams policija galės skirti baudas nuo 60 iki 90 eurų.

Neringos savivaldybės draudimas galioja tik daliai Kuršių marių teritorijos – kita priklauso Šilutės savivaldybės jurisdikcijai.

„Iš Šilutės pusės tokio direktoriaus įsakymo nėra (...). Yra bendros taisyklės, galiojančios visiems žmonėms – kiekvienas atsakome už savo gyvybę“, – šeštadienį sakė Šilutės rajono savivaldybės komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas.

Naktį pasieniečiai gelbėjo žvejus

Žvejus į krantą atgabeno pasieniečių laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgula. Be išgelbėtųjų, ant pavojingo ledo liko žvejų, kurie atsisakė būti pargabenti į krantą.

Šeštadienį apie 3 val. nakties VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje iš Bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad Kuršių mariose ties Preila, apie 1,5 km nuo kranto, ant ledo lyties yra atitrūkę ir į didelį pavojų patekę apie 10 žvejų. Į šią vietą iškart išvyko ant marių ledo budėjęs VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivas ant oro pagalvės „Christina“.

Jo įgula priartėjo prie į bėdą patekusių poledinės žūklės entuziastų ir juos sukėlė į savo laivą. Tada pasieniečiai išgelbėtuosius saugiai pristatė į krantą. Iš viso šeštadienio naktį „Christina“ įgula tokius į pavojų patekusius žvejus į krantą kėlė tris kartus. Grupelės po 2–4 žmones buvo renkamos nuo aižėjančio ir trūkinėjančio marių ledo bei gabenamos į krantą. Iš viso pasieniečiai taip išgelbėjo 25 žmones, žvejoti atvykusius iš įvairių Lietuvos vietų.

Pasitaikė ir atvejų, kai į pavojingą situaciją dėl trūkinėjančio ledo patekę žvejai atsisakė lipti į pasieniečių laivą ir naktį liko ant pavojingo marių ledo toliau žvejoti.

Gelbėjimo darbus „Christina“ įgula baigė šeštadienį apie 7.30 val.

Pasieniečiai įspėja, kad šiuo metu lipti ant Kuršių marių ledo yra itin pavojinga – jis trūkinėja, veriasi properšos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi