Lietuvoje

2021.11.29 08:21

Skaisgirytė: Lietuva galėtų pretenduoti į reikšmingą 200 mln. eurų paramos sienos apsaugai dalį

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.11.29 08:21

Europos Komisijai (EK) paskelbus, kad su išaugusia neteisėta migracija susiduriančioms šalims Bendrijos rytuose bus papildomai skiriama arti 200 mln. eurų, prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė sako, kad Lietuva dėl sienos su Baltarusija ilgio gali pretenduoti į reikšmingą paramos dalį.

„Atkreipsiu dėmesį, kad jau dabar iš Paramos fondo yra skirta beveik 40 mln. eurų, dar papildomai šiems ir kitiems metams numatyta skirti iki 200 mln. Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai. Mes manome, kadangi mūsų siena su Baltarusija yra ilgiausia, galėtume pretenduoti į reikšmingą šios sumos dalį“, – LRT RADIJUI sakė prezidentūros Užsienio politikos grupės vadovė.

Ši parama turės būti taikoma valstybės sienos stebėjimui ir apsaugai, tačiau ne fizinio barjero statyboms.

„Sienos stebėjimui reikia elektroninų prietaisų, dronų, visureigių privažiavimui prie sienos – visa infrastruktūra yra imli išlaidoms ir finansavimui, todėl parama iš Europos Komisijos mums yra labai gera ir reikšminga“, – sakė A. Skaisgirytė.

LRT.lt primena, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir šalies premjerė Ingrida Šimonytė sekmadienį susitiko su EK pirmininke Ursula von der Leyen ir NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

Pasak A. Skaisgirytės, EK pirmininkė Ursula von der Leyen, su kuria savaitgalį kalbėjosi Lietuvos vadovai, „nekėlė klausimo“ apie migrantų apgręžimo politiką. Taip pat užsiminta, anot prezidento patarėjos, vieningos krypties laikomasi ir sankcijų Baltarusijai atžvilgiu.

„Žinoma, kad vadovai labai detaliai sankcijų nesvarstė, tačiau čia buvo visiškas sutarimas, kad, esant reikalui, sankcijos turėtų būti ne tik išlaikytos, bet ir išplėstos. Ir taip pat, kad ES sankcijos turėtų būti koordinuojamos su mūsų artimiausiais sąjungininkais, t.y. Jungtinėmis Valstijomis, Jungtine Karalyste ir Kanada“, – sakė A. Skaisgirytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt