Lietuvoje

2021.11.23 13:17

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

atnaujinta 14.58
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2021.11.23 13:17

Eidamas 97-uosius antradienį mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras. Tai LRT TELEVIZIJAI patvirtino dukra Angelė Jakavonytė.

Apie netektį kiek vėliau A. Jakavonytė patvirtino ir „Facebook“ paskyroje. Ji patvirtino, kad J. Jakavonis mirė dėl COVID-19 komplikacijų.

„Tu buvai man ne tik Tėtis, bet ir pats nuostabiausias ir geriausias draugas. Mylimas tėti, buvai tarsi giminės tvirtas Ąžuolas, prie kurio priglausdavo visi. Tu vis žiūrėdavai į sodyboje augantį Ąžuolą ir sakydavai, kad baigiasi ir jo ir mano gyvenimas. Tėti Ąžuolas dar vis stovi, bet Tu išėjai, pralaimėjęs sunkią kovą su po COVID-19 išsivysčiusiomis komplikacijomis – plaučių uždegimu“, – rašo partizano dukra.

A. Jakavonytė rašo, kad J. Jakavonis buvo vyro, Tėvo, senelio ir prosenelio pavyzdys.

„Tu visus stebinai savo gyvenimo būdu, kurį galima apibūdinti dviem žodžiais – širdies gerumas. Tavo kasdienis gerumas, pagalba žmogui ir gamtai mums buvo didžioji pamoka visam gyvenimui. Tavo spindinčios akys ir šypsena tekančiai saulei, savo vandenis pro mūsų namus nešančiam Merkiui, už klojimo vėjuje siūruojančiam pušynui, sodo obelims, gyvulėliams ir paukščiams, o svarbiausia mums – savo dukroms – paliko neišdildomą įspūdį ir atsispaudė mūsų veiduose bei širdyse. Mudvi su seserimi Birute gyvenam ir gyvensime pagal Tavo pamokymus, patarimus, pavyzdį“, – tęsė A. Jakavonytė.

Dokumentinis filmas „Uosis, Tigras ir Liepsna“

Ji praneša, kad informacija apie laidotuves bus paskelbta vėliau.

Eidamas 97-uosius mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras
Savaitė. Interviu su partizanu Juozu Jakavoniu-Tigru

J. Jakavonis gimė Kasčiūnų kaime 1925 m. liepos 10 dieną.

J. Jakavonis-Tigras, būdamas dvidešimties metų, 1945 metų rudenį kartu su kitais partizanais tėvų sodyboje Kasčiūnų kaime įrengė Merkio rinktinės partizanų štabo vadavietę. 1945–1946 metais drauge su Merkio rinktinės vadu A. Ramanausku-Vanagu joje kurį laiką slapstėsi bei dirbo Pietų Lietuvos partizanų vadas Juozas Vitkus-Kazimieraitis. Čia leistas partizanų laikraštis „Laisvės varpas“.

J. Jakavonis-Tigras ėjo štabo ryšininko pareigas.

1946 metais partizanas buvo suimtas ir buvo išsiųstas į Sibirą. Iš tremties į Lietuvą grįžo 1959 m.

Jakavonis-Tigras – bendražygių neišdavęs legendinis partizanas, tėvų kieme įrengtame bunkeryje dirbęs su Ramanausku-Vanagu

Partizanas buvo aktyvus Sąjūdžio veikloje.

1998 m. J. Jakavonis -Tigras apdovanotas Vyčio Kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu, 2000 m. įteiktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis.

2018 m. gruodžio 4 d.Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanų grupei įteikta Laisvės premiją, tarp šios grupės narių buvo ir J. Jakavonis-Tigras.

2021 m. J. Jakavoniui įteikta partizanų vado A. Ramanausko–Vanago premija.

In memoriam Juozas Jakavonis-Tigras
Prezidentė pagerbė Dainavos partizaną Juozą Jakavonį-Tigrą
Seime partizanams įteikta Laisvės premija
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt