Lietuvoje

2021.11.18 12:36

Pasienio ruože žurnalistai galės dirbti laisviau: keičiamas VSAT vado įsakymas, nebelieka 1 km apribojimo

atnaujinta 13.54
LRT.lt 2021.11.18 12:36

Vidaus reikalų ministerija (VRM) skelbia, kad keičiasi žiniasklaidos darbo tvarka pasienio ruože – žurnalistai nuo šiol turės galimybę dirbti arčiau nei vieno kilometro atstumu nuo sienos.

VSAT vado įsakymu, žurnalistų darbo tvarka bus pakoreguota – 1 km apribojimas bus panaikintas.

Pagal naująją tvarką bus tik reikalavimas laikytis 100 m atstumo ir nebūti ant patrulio tako, kuriuo juda tarnybinis transportas ir pėdsakų juostos.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, hibridiniame kare, su kuriuo susidūrėme, pirmuoju valstybės skydu tapo pasieniečiai, tačiau šiame Baltarusijos režimo surežisuotame kare turime atremti ne tik fizines, bet ir informacines atakas. Ginantis nuo šių išpuolių labai reikalingos žiniasklaidos pajėgos ir pagalba.

„Koreguojame žurnalistų darbo tvarką Nepaprastosios padėties metu, kad šalies ir pasaulio visuomenė turėtų kuo operatyvesnę ir objektyvesnę informaciją apie Baltarusijos režimo vykdomą hibridinę agresiją, kai ginklais tapo žmonės. Tikiu, kad bendradarbiaudami kartu apginsime savo valstybę“, – pabrėžė ministrė A. Bilotaitė.

LRT.lt primena, kad Lietuvos žurnalistų sąjunga kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją prašydama pakeisti iki šiol galiojusią tvarką.

„Žurnalistai šiandien supranta saugumo klausimus, niuansus, nežinome nė vieno atvejo, kad žurnalistai būtų trukdę dirbti pasieniečiams, kad būtų pažeidę galiojančius įstatymus. Bent iš žurnalistų pusės garantuojame, kad dirbsime profesionaliai ir labai norėtųsi, kad tas kilometro atstumas nuo pasienio, kuris būtent uždraustas žurnalistams dirbti, būtų kuo greičiau pakeistas“, – tvirtino D. Radzevičius.

D. Radzevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad draudimai žurnalistams gali būti nustatomi tik įstatymais, o ne tarnybos vado įsakymais.

„Labai svarbu, kad pasienio specialistai, ekspertai, teisininkai ir vadovai suprastų, kad įsakymais drausti žurnalistams atlikti savo pareigą tikrai nepadoru ir neteisiška“, – sakė Žurnalistų sąjungos vadovas.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Praėjusią savaitę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje susitelkus keliems tūkstančiams migrantų ir jiems mėginant šturmuoti sieną, Lietuvos pasienyje su Baltarusija mėnesiui įvesta nepaprastoji padėtis.