Lietuvoje

2021.10.28 09:52

Steigiama organizacija „Mamos už LGBTQ+ vaikus“: mūsų vaikai žudosi, nes neištveria homofobijos

Domantė Platūkytė, LRT.lt2021.10.28 09:52

Ketvirtadienį pristatyta nevyriausybinė organizacija „Mamos už LGBTQ+ vaikus“. Viena organizacijos steigėjų Rasa Račienė sakė ir šiandien gaunanti žinučių iš LGBT žmonių, kurie teigia, kad net nuėjimas pas prezidentą nublanktų, jei šeimose pasikeistų situacija ir tėvai pagaliau priimtų savo vaikus tokius, kokie jie yra.

Organizaciją steigia LGBTQ+ vaikų mamos Rasa Račienė, Jolanta Vaitiekūnienė ir LGBTQ+ vaiko teta Lina Plieniūtė.

Pasak R. Račienės, kol kas Lietuvoje egzistuoja norma, kad vaikai nuo tėvų slepia savo identitetą ir neatsiskleidžia.

„Ištransliuoti šią žinutę stengsimės visomis jėgomis, kad pirmiausiai mūsų žodis pasiektų ne politikus, bet šeimas ir tėvus. Be kitų visuomenės dalyvių mes taip pat negalėsime išjudėti, dėl to taip pat stengsimės susitikti ir su įvairiomis visuomenės grupėmis, taip pat politikais.

Yra planų važiuoti į regionus, susitikti su bendruomenėmis. Labai svarbu, kad į mūsų organizaciją jungtųsi kuo daugiau tėvų, žmonių, galinčių ir norinčių mums padėti“, – kalbėjo R. Račienė.

„Mes išeiname su taika, su tiesiamu tiltu, kad svarbu priimti žmones, o ne juos atstumti ir niekinti. Iš mūsų neišgirsite purvo, nes ateiname ne dėl to, kad ką nors dergtume, ateiname dėl savo vaikų. Mūsų tikslas – taikiai ir kultūringai parodyti Lietuvai, kad visi žmonės yra verti visų lygių teisių“, – pridūrė ji.

L. Plieniūtės teigimu, organizacija sieks keisti visuomenės požiūrį ir padėti jai būti tolerantiškesnei. Steigėjos kviečia prisijungti tėvus, kitas mamas, senelius ar artimuosius, kurie galėtų padėti skleisti toleranciją, supratimą ir mažinti susipriešinimą visuomenėje.

„Mūsų neremia jokia politinė jėga, būsime atvira organizacija, palaikysime tuos, kurie siekia tų pačių tikslų, priimsime pagalbą iš visų norinčių“, – pabrėžė L. Plieniūtė.

Organizacija sieks emociškai padėti tėvams, auginantiems LGBT vaikus, ir vaikams: „Užsiimsime švietėjiška edukacine veikla, kurios tikslas – padėti Lietuvos gyventojams rasti tikslią, moksliškai pagrįstą informaciją apie LGBT, nesivadovauti klaidingomis nuostatomis“.

Kita organizacijos steigėja J. Vaitiekūnienė sakė, kad prie organizacijos veiklos prisidės daugiau LGBT vaikų artimųjų, tačiau jie išlieka anonimiški, nes nesijaučia galintys saugiai atsiverti.

„Tai atsakingas žingsnis prisiimti atsakomybę, paskaičiuoti, kiek tai kainuos, kad reikės atlaikyti, kad lies ir šeimą, artimuosius“, – svarstė ji.

J. Vaitiekūnienė taip pat vylėsi, kad organizacija padės sumažinti LGBT vaikų savižudybių skaičių: „Mūsų vaikai žudosi, nes jie girdi aplinką, girdi tėvus, neištveria homofobijos ir palūžta“.

Apie organizaciją

Kaip rašoma organizacijos pristatyme, „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ – lygių teisių ir tolerantiško požiūrio į LGBTQ+ žmones siekianti asociacija, įkurta 2021 metų spalį.

Steigėjų įsitikinimu, Lietuvos visuomenėje dominuojanti nuomonė, kad, valstybei pripažinus LGBTQ+ žmonių jausmus ir teisę į santykius, tai sukels grėsmę visuomenės sanklodai, tradicijoms ir moralei, yra klaidinga. Toks požiūris ne tik diskriminuoja ir traumuoja dalį valstybės gyventojų, bet ir kenkia plačiajai visuomenei, nes įtvirtina stereotipus, nepagrįstas baimes ir riboja asmenybės raišką.

Veiksmai, kurių imsis „Mamos už LGBTQ+ vaikus“, – susitikimai su politikais, bendruomenėmis, renginių organizavimas, švietėjiškos medžiagos rengimas ir platinimas, dalyvavimas diskusijose žiniasklaidoje.

„Mamos už LGBTQ+ vaikus“ kviečia visas LGBTQ+ artimųjų mamas, tetas, močiutes, seseris, tėvus ir kitus artimuosius prisijungti ir dalyvauti dalinantis istorijomis, keičiant požiūrį, palaikant Partnerystės įstatymo priėmimą Seime.

Psichologinė pagalba

Psichologinės pagalbos tarnyba
Kontaktai
Emocinė parama teikiama jaunimui
Budi savanoriai konsultantai
Kasdien Visą parą
I-VI 18:00 - 22:00
Atsako per 2 darbo dienas
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
Kasdien Visą parą
I-V 18:00 - 21:00
Atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalba teikiama suaugsiems
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Atsako per 3 darbo dienas
Pagalba teikiama moterims ir merginoms
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai (Rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
II-VI Kasdien 16-19 val.
Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius).
Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
I-V 16:00 - 20:00
VI 12:00 - 16:00
(išskyrus švenčių dienas)
Konsultuoja krizių įveikimo specialistai. Gali atvykti į vietą sutartu metu bei konsultuoti nuotoliniu būdu.
Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
I-VII 8:00 - 20:00
Psichologinės konsultacijos
Internetu emigrantams Pagalbą teikia profesionalūs psichologai.
Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems
Pagalba teikiama nusižudžiusiųjų artimiesiems. Savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt
Atsako per 2-3 darbo dienas
tuesi.lt interneto svetainė skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui
Informacija svetainėje pateikiama glaustai, atsižvelgiant į specifinius kiekvienos tikslinės grupės poreikius. Savižudybės krizę patiriančiam asmeniui suteikiama informacija apie įvairius pagalbos būdus ir jos teikėjus konkrečioje savivaldybėje, ir ko jis gali tikėtis, kreipdamasis pagalbos telefonu, internetu ar susitikęs su specialistu. Norintieji padėti išgyvenantiems savižudybės krizę šioje svetainėje sužinos apie rizikos ženklus, priežastis ir mitus apie savižudybes, ras patarimų, kaip tinkamai suteikti pagalbą. Specialistams pateikiama išsami informacija, kaip elgtis konkrečioje situacijoje. Svetainėje taip pat publikuojamos savižudybės krizę išgyvenusiųjų istorijos. tuesi.lt
Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ministerija.
Skubi psichologinė ar psichinė pagalba psichikos sveikatos centre visada suteikiama be eilės
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt