Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.09 11:21

L. Kojala: lietuviai turi išsigryninti, kokios Europos jie nori

Koks Lietuvos vaidmuo Europos politikoje ir kur link eina Europa? Tokius ir panašius klausimus penktadienį nagrinės Rytų Europos studijų centre vykstančios konferencijos dalyviai. Centro vadovo Lino Kojalos teigimu, tokia konferencija rengiama visų pirma tam, kad Lietuvos užsienio politikos sprendimų priėmėjai ir ekspertai išgrynintų savo poziciją apie Lietuvos vaidmenį ir Europos viziją.

Pasak L. Kojalos, įvykiai Ukrainoje, Gruzijoje, Moldovoje – šalyse, kurios siekia Europos Sąjungos (ES) integracijos, rodo, kad Lietuvos patirtis, vaidmuo ES yra labai svarbus.

„Todėl svarbi ne tik valstybinė parama, bet ir nevyriausybinės organizacijos, kurios turi galimybę užmegzti ryšius su, pavyzdžiui, tų šalių žurnalistais, pilietinės visuomenės veikėjais, ekspertais, keistis informacija, kalbėtis, rengti konferencijas, galiausiai pasidalinti patirtimi“, – sako Rytų Europos studijų centro vadovas.

L. Kojalos nuomone, kalbėdami apie tai, koks Lietuvos vaidmuo Europoje, pirmiausia turime jį išsigryninti savo šalyje. Taip pat svarbu, anot jo, suprasti, kokios Europos nori lietuviai – ar yra aiški vizija?

„Nes dabar Europa išgyvena tą laikotarpį, kurį galima pavadinti kryžkele. Vykstant „Brexitui“, <…> tebesitęsiant migrantų krizei, esant neaiškiai ekonominei situacijai, manau, kad Lietuvos vaidmuo gali būti labai svarbus. Ir mes matome, kad kitos valstybės jau pateikė savo vizijas Europai, pavyzdžiui, Lenkija ir Vengrija“, – sako politologas.

Plačiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi