Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.28 16:30

Seimas nusprendė dėl kokybės kartelės stojantiems ir aukštosioms mokykloms

Seimas priėmė naują Mokslo ir studijų įstatymą, kuris turėtų nustatyti priėmimo kokybės kartelę stojantiems ir aukštosioms mokykloms.

Įstatyme numatyta, kad studijos bus finansuojamos pagal valstybės užsakymą.

„Įstatymas ir yra tam, kad nebūtų dubliuojamos programos, nebūtų fragmentacijos, kad nebūtų suskaidytos, kad būtų programos rentabilios, kad būtų priimami studentai atitinkamai tokio lygio, kurie tinka būti universiteto absolventais“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Buvęs švietimo ministras liberalas Gintaras Steponavičius teigia, kad įstatymas neturi nieko bendra nei su švietimo kokybės gerinimu, nei su geresnėmis sąlygomis studentams. Pasak G. Steponavičiaus, reikia galvoti apie aukštųjų mokyklų apjungimą, tačiau ši vyriausybė dėl to nepadarė jokių žingsnių. 

„Su kokybe susijusių dalykų šiame įstatyme faktiškai nėra. Pirma, kokybę lemia minimalus balas, bet jis jau yra, kartelė įvesta su prezidentės pataisomis. Saugikliai programoms kokybės prasme taip pat priimti su prezidentės pataisomis. Dėl gerai besimokančio studento sampratos ir rotacijos irgi yra priimtas sprendimas dar balandžio mėnesį“, – teigia G. Steponavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi