Lietuvoje

2016.06.11 21:01

Gidų sąjungos vadovas: Kaunas yra patrauklus karo ir vandens turizmu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.11 21:01

Apie Kauną sklando įvairių stereotipų. Vienas jų – kad tai yra pravažiuojamas miestas. Gidų sąjungos prezidentas Linas Daubaras teigia, kad nors vykdant didesnes ekskursijas po Baltijos šalis šiam miestui nėra skiriamas didelis dėmesys, laikinoji sostinė siūlo daug įdomių veiklų, tarp kurių – kultūriniai renginiai, karo ir vandens turizmas.

Anot Gidų sąjungos vadovo, tiek užsieniečiams, tiek lietuviams Kaune tikrai yra daug ką pamatyti, tik pirmiausia reikia žinoti, ko nori.  

„Jeigu domiesi, visada surasi sau objektą, kuris yra įdomus. Tai gali būti kultūra – parodos, Pažaislio festivalis, gali būti aviacijos šventė, važiavimas dviračiais – yra kuriamas dviračių žiedas per fortus“, – vardija L. Daubaras.

Gidų sąjungos pirmininkas išskiria populiarėjančias sritis, tokias kaip karo ar vandens turizmas.

„Yra didžiulė tendencija pasaulyje – karo turizmas. Jeigu mes sugebėtume tuos turistus pritraukti, tai mums būtų didžiulis pasiekimas – daug pinigų ir daug naudos Kaunui. <...> Pradėjome išnaudoti ir vandens turizmą. Jau yra nuolatiniai maršrutai. Kiekvieną darbo dieną – po Nemuną, savaitgaliais galima plaukti Nemunu iki Raudondvario, iki Kačerginės, taip pat Kauno mariomis galima plaukti į Lietuvos Liaudies buities muziejų, galima plaukti į Birštoną“, – pasakoja L. Daubaras.

Plačiau apie tai – įraše.