Lietuvoje

2021.03.09 18:38

Žiniasklaida: po skiepo nuo COVID-19 Panevėžyje mirė garbaus amžiaus moteris, medikai su skiepu mirties nesieja

Raimonda Mikučionytė, jp.lt, LRT.lt2021.03.09 18:38

Antradienį, šiek tiek po 17 val., Panevėžyje, prie Laisvės aikštėje esančio Vakcinavimo centro, medikai gaivino moterį, kuri, naujienų portalo JP.lt žiniomis, pasijuto blogai po skiepo nuo COVID-19. Medikai teigia, kad 80-metė panevėžietė neišgyveno.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius Kazimieras Armonavičius patvirtino, kad medikai, atskubėję į tik antradienį atidarytą Vakcinavimo centrą, kurį laiko gaivino moterį.

„Moteris buvo paskiepyta „Pfizer-BioNTech“ vakcina ir, kaip priklauso, po vakcinavimo pasėdėjo 15 minučių. Netrukus ji savanoriams paaiškino, kad trūksta oro. Ją savanoriai palydėjo į lauką pakvėpuoti grynu oru. Moteris lauke sukniubo. Skubiai buvo iškviesta Greitoji medicinos pagalba“, – naujienų portalui JP sakė K. Armonavičius.

Pagalba, anot Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatoriaus, atvyko skubiai ir moterį pradėta gaivinti.

„Kodėl taip atsitiko, paaiškinti negaliu. Duok Dieve, kad ji išgyventų“, – sakė K. Armonavičius.

Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Rūta Ramoškienė naujienų portalui JP apgailestavo, kad moters atgaivinti nepavyko – ji mirė.

„Moteris gimusi 1941 metais, ji turėjo širdies stimuliatorių. Mums ji žinoma. Manau, kad jai buvo stresas. Be to, turėjo sveikatos problemų. Nuo vakcinos tokio staigaus poveikio negalėjo būti. Greitosios medicinos pagalbos stoties medikai visi paskiepyti ir po pirmojo skiepo simptomus pajutome tik vakare, jeigu skiepas buvo gautas per pietus, o karščiavimas kai kuriems pasireiškia tik kitą dieną“, – sakė R. Ramoškienė.

Panevėžietė nuo COVID-19 buvo paskiepyta pirmadienį Laisvės al. 18, buvusiose banko „Swedbank“ patalpose, atidarytame Vakcinavimo centre. Savivaldybė skaičiuoja, kad per dieną bus galima aptarnauti iki 1000 panevėžiečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt