Lietuvoje

2021.03.04 22:15

Permainos prezidento komandoje politologei kelia klausimą: ar žaidėjai netinkami, ar atsakomybę prisiima treneris

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.04 22:15

Permainos prezidento komandoje – keičiasi komunikacijos skyrius, traukiasi kanclerė. Prezidentūra kol kas priežasčių nekomentuoja. Politologai svarsto, kad pastaruoju metu kai kurie Gitano Nausėdos pareiškimai sukėlė nemažai diskusijų, to esą neturėtų būti. Pasak buvusio prezidento patarėjo Lauro Bielinio, pasikeitus komandai gali keistis ir prezidento komunikacija.

Prezidentūroje – pokyčiai: ir lauke, ir viduje.

Keičiasi dalis Komunikacijos skyriaus – komunikacijos grupės vadovo pareigas ėjęs Ridas Jasiulionis nuo šiol koordinuos prezidentūros bendradarbiavimą su visuomeninėmis organizacijomis. O G. Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis nusprendė grįžti į privatų sektorių.

Politologai apie pokyčius prezidento komandoje: primena krepšinį – ar žaidėjai netinka, ar treneris atsakomybės neprisiima

Politologai, dirbę ankstesnių prezidentų patarėjais, sako, kad prie pokyčių galėjo prisidėti G. Nausėdos pareiškimas apie visuomenę vėl įaudrinusias diskusijas dėl Stambulo konvencijos.

„Šiandien Lietuvoje susiformavo viešoji inkvizicija. Su tuo neturime taikstytis. Šiandien aš stoju į kunigo Toliato pusę“, – tuomet kalbėjo prezidentas.

„Alegorijos, kalbant apie 9–10 metų berniuką ir pokalbį su juo, kai kurie kiti prezidento pasisakymai – matom frazę apie inkviziciją komentuojamą viešojoje erdvėje, laidose. Tokių, diskusijas sukeliančių, pavyzdžių, ne vienas, ne du“, – teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) politologas Ramūnas Vilpišauskas.

„Prezidentas, žadėjęs būti neutraliu ir gerbti nuomones, tačiau vienpusis kalbėjimas pastaruoju metu šiais klausimais jo populiarumui, aš manyčiu, kad kenkia“, – nurodo Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdienė.

Naująja prezidento vyriausiąja patarėja ir komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė, anksčiau dirbusi finansų ministro Viliaus Šapokos patarėja.

Pasikeitus komandai, politologai prognozuoja, kad keisis ir prezidento žinutės.

„Man atrodo, komanda galėtų greičiau reaguoti į įvykius – suteikdama jam vienokią ar kitokią informaciją apie įvykių kaitą tiek politikoje, tiek socialiniame gyvenime. Iš to seka mūsų supratimas, kad prezidentas neskuba ar vėluoja“, – svarsto Vytauto Didžiojo universiteto politologas Lauras Bielinis.

Apie komandos pokyčius prezidentūra plačiau taip pat nekomentavo. Prezidentas išplatintame pranešime dėkojo darbuotojams: „Dėkoju darbą prezidentūroje baigiantiems patarėjams už nuoširdų darbą ir įgyvendintas iniciatyvas, kurias toliau plėtos artimiausiu metu prisijungsiantys komandos nariai. Linkiu jiems kuo geriausios kloties profesinėje karjeroje ateityje“.

Vis dėlto, pasak politologų, sunku pasakyti, ar prezidentui neįtiko komandos patarimai ar atvirkščiai.

„Man šitas komunikacijos žmonių grupės pasikeitimas primena krepšinio komandos problemą. Klausimas – ar žaidėjai netinkami, ar treneris atsakomybę prisiima“, – svarsto V. Būdienė.

Prezidentūrą palieka kanclerė Algė Budrytė, kuri per rinkimus buvo ir jo štabo vadovė. Pagal prezidentūros pranešimą ji ketina ieškoti naujų profesinių iššūkių. A. Budrytę pakeis Agila Barzdienė. Ji buvo viena profesionalų pritraukimo į viešąjį sektorių programos „Kurk Lietuvai“ iniciatorių, jai vadovavo.

Iš darbo prezidento kabinete dėl asmeninių priežasčių nusprendė pasitraukti patarėjas Liutauras Galinis.

Pokyčių bus ir prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos bei Teisės grupėse. Prie jų prisijungia naujų narių. Visgi šie pokyčiai nelaikomi itin reikšmingais ir prezidentūros veido nepakeis.

Prezidentūros komunikacijos vadovas keičiasi antrą kartą. Jau anksčiau prezidentūrą paliko Aistis Zabarauskas, prezidentą lydėjęs dar nuo rinkimų. Taip pat keitėsi dar 2 prezidento vyriausieji patarėjai – Vytautas Žukas ir Sonata Šulcė.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05