Lietuvoje

2021.03.02 14:06

Landsbergis mano, kad diskusijas dėl Stambulo konvencijos turėtų stebėti ir teisėsauga

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.03.02 14:06

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė, kad suprantama, jog klausimas dėl Stambulo konvencijos yra jautrus, tačiau, anot jo, nuostabą kelia asmeniškumai, kartais peraugantys ir į grasinimus žmonių saugumui. Be to, konservatorių lyderis teigė manantis, kad diskusijas turėtų sekti ir teisėsauga.

„Mano supratimu, diskusija turi būti ne apie vieną ar kitą pusę, ne apie vieną ar kitą asmenį. Dėl to, kad įžeidimų, karčių žodžių ir net grasinimų skrieja, sakyčiau, į Seimo pusę ir žmones, kurie kelia klausimus ten, tai yra, poną Raskevičių“, – komentavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas.

Anot G. Landsbergio, reikėtų pirmiausia deeskaluoti temą ir tęsti diskusiją apie Stambulo konvencijos turinį, jos reikalingumą Lietuvai, kokios papildomas apsaugas žmonėms, kurie šiuo metu jų neturi, jos ratifikavimas galėtų suteikti.

Landsbergis apie Stambulo konvenciją: pirmiausia reikėtų deeskaluoti temą ir pradėti diskusiją apie turinį

„Suprantama, kad klausimas gali būti jautrus ir jis yra jautrus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse. Nesistebiu dėl pačios diskusijos. Man nerimą kelia asmeniškumai, kurie perauga į grasinimus susidoroti.

Tai turėtų kartais stabdyti net ir teisėsauga, neleisti įsibėgėti, kad ji taptų pilietiniu karu. O pokalbis, diskusija parlamente, jei vyksta argumentų kalba – tai ne pirmas ir ne paskutinis toks klausimas Lietuvoje“, – sakė G. Landsbergis.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5