Lietuvoje

2021.02.11 18:30

Suirute virtusį Gargždų švietimo darbuotojų skiepijimą organizavęs poliklinikos vadovas: tiesiog neįvertinau situacijos

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.02.11 18:30

Gargžduose švietimo įstaigų darbuotojų vakcinaciją organizavusio Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas pripažino, kad ketvirtadienį pradėjus skiepyti „švietimiečius“ neišvengta klaidų.

Ketvirtadienį švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacija prasidėjo ne itin sklandžiai. Situacija, kai nuo pat ryto prie Gargždų kultūros centro susibūrė kelios dešimtys savo vakcinos dozės atvykusių pedagogų, sulaukė tiek pačių švietimo įstaigų darbuotojų, tiek Klaipėdos rajono valdžios kritikos.

Tai, jog organizuojant vakcinaciją buvo padaryta klaidų pripažino ir už tai atsakingo Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiasis gydytojas P. Serapinas.

„Su savo komanda pasitarę pakvietėme turbūt iš karto per daug vienu metu. Mes suskirstėme į tris grupes ir pakvietėme trimis skirtingomis valandomis“, – apie numatytą vakcinavimo eigą pasakojo P. Serapinas.

Anot pašnekovo, taip pat buvo organizuojamas ir testavimas antikūnų testais, tačiau tuomet tokia tvarka pasiteisino – žmonių spūsčių nesusidarė. Ketvirtadienį buvo paskiepyta tik dalis visų vakcinuoti planuojamų švietimo įstaigų darbuotojų, tad kitąkart ketvirtadienį pasitaikiusių klaidų žadama nekartoti – žmonės skiepui bus kviečiami kas kelias minutes.

Nors susidariusią padėtį pavyko greitai ištaisyti ir susidariusi „švietimiečių“ spūstis greitai dingo, tačiau P. Serapinas pripažino, kad situacija skiepų atvykusiems žmonėms sukėlė neigiamų emocijų, nepavyko užtikrinti, jog būtų laikomasi saugių atstumų tarp susirinkusiųjų.

„Sutinku, kad pradinis nurodymas iš manęs išėjo, kad mes bandykime tokiomis grupėmis, kad sparčiau viską baigti, kad viskas vyktų be pertraukų. Neįvertinau tiesiog“, – kaltės nesikratė Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas.

Vakcinos susibūrę laukė dešimtys švietimo darbuotojų

LRT.lt jau skelbė, kad kai kuriems ketvirtadienio rytą skiepo į Gargždų kultūros centrą atvykusiems švietimo įstaigų darbuotojams laukiant skiepo teko praleisti daugmaž pusantros valandos.

Viena iš Gargždų kultūros centre kilusio chaoso liudininkių buvusi socialinė pedagogė Kristina Klenauskienė teigė, jog ketvirtadienio rytą savo vakcinos dozės ne itin didelėje erdvėje teko laukti kelioms dešimtis pedagogų.

„Visi Gargždų pedagogai, kurie norėjo skiepytis, buvome sukviesti visi vienu laiku. Patalpa – maža. Kai atėjome, suskaičiavau 30 žmonių. Jokių atstumų nebuvo laikomasi, visi pasipiktinę“, – įspūdžiais iškart po vakcinacijos dalijosi K. Klenauskienė.

Moteris pasakojo ir apie daugiau nepatogumų.

„Ten pat rengiamės, ten pat drabužius metame, ten pat popierius pildome, ten pat vienas pro kitą vaikštome, ten pat skiepijamės ir ten pat laukiame. Gerai, kad aš atėjau apsirengusi taip, kad man pavyko palaidinės rankovę iki pat peties atstumti“, – dėstė K. Klenauskienė.

Pamatę sumaištį susirinkę pedagogai suskubo skambinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Klaipėdos rajono valdžios atstovams. Netrukus į vakcinavimo centru virtusį Gargždų kultūros centrą atvyko daugiau medicinos seserų, kurios padėjo paspartinti skiepijimo procesą ir netrukus spūstis išsiskirstė.

Užfiksavo pažeidimus

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas teigė, kad chaosas pradedant švietimo darbuotojų vakcinavimą susidarė dėl to, kad skiepijančioji organizacija – Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras – neužtikrino tinkamo srautų valdymo, skiepų atvykę žmonės nebuvo pasitinkami, nepaisyta reikalavimo, jog vakcinos dozę jau gavę asmenys patalpas paliktų per kitą išėjimą.

Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, už švietimo darbuotojų vakcinavimą atsakinga įstaiga sulauks sankcijų. Visus ketvirtadienį buvusius tvarkų pažeidimus užfiksavo savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai ir surašė protokolus įstaigos vadovui.

Ketvirtadienį buvo numatyta paskiepyti 170 švietimo darbuotojų. Iš viso Klaipėdos rajono savivaldybėje vakcina bus sušvirkšta 822 švietimo įstaigų darbuotojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.