captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Zuokas: policija turės įvertinti nesankcionuotas Kovo 11-osios eitynes

Vilniaus meras Artūras Zuokas sako, kad nors Kovo 11-osios eitynės ir praėjo be nesantaiką kurstančių veiksmų, jas turės įvertinti policija.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Vilniaus meras Artūras Zuokas sako, kad nors Kovo 11-osios eitynės ir praėjo be nesantaiką kurstančių veiksmų, jas turės įvertinti policija.

„Suprantama, policija turės įvertinti šias nesankcionuotas eitynes. Esame demokratiška šalis, ir nors eitynės praėjo be nesantaiką kurstančių veiksmų, teisinėje valstybėje įstatymų laikymasis yra privalomas visiems. Be to, Vilniaus apygardos administracinis teismas konstatavo, kad savivaldybė žygiuoti Gedimino prospektu neleido teisėtai“, – Vilniaus savivaldybės pranešime cituojamas A. Zuokas.

Antradienį A. Zuokas nesankcionuotas Kovo 11-osios dienos eitynes Gedimino prospekte aptarė su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Kęstučiu Lančinsku. Meras pripažino, kad eitynėse įžeidinėjimų ar tautinės nesantaikos kurstymo beveik nebuvo.

„Eitynės gerokai skyrėsi nuo tų, kurios vyko 2008 metais ir pernai. Jose nebuvo jokių įžeidinėjimų ar tautinę nesantaiką kurstančių plakatų, transparantų, faktiškai neskambėjo šūkiai „Lietuva – lietuviams!“ Nors kai kurie pavieniai asmenys bandė tai skanduoti, patys eitynių iniciatoriai ir eitynių dalyviai parodė, kad tokie šūkiai nepriimtini ir tuos asmenis sudrausmindavo“, – sakė A. Zuokas.

Vilniaus meras ketina kreiptis į miesto tarybą iš naujo persvarstyti reglamentuotą leidimų išdavimo tvarką tokiems renginiams Gedimino prospekte.

LRT.lt primena, kad patriotiškai nusiteikęs jaunimas, minėdamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, pirmadienį žygiavo sostinės Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės, nors Vilniaus miesto savivaldybė buvo atsisakiusi išduoti leidimą eitynėms. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...