Lietuvoje

2021.01.26 14:04

Ministrė Šiugždinienė atsakė buvusiems valdantiesiems: neplanuojame atšaukti brandos egzaminų

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.01.26 14:04

„Egzaminų atšaukti neplanuojame. Dedame pastangas padėti mokiniams, kurie patiria mokymosi sunkumų, – organizuosime papildomas pamokas, konsultacijas dvyliktokams. Tai tiek universitetų konsultacijos, tiek nuotolinės pamokos, vaizdo medžiaga. Stengiamės padėti vaikams“, – šitaip švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė per konferenciją žiniasklaidai reagavo į klausimą apie buvusių valdančiųjų pasiūlymą nerengti brandos egzaminų. 

LRT.lt primena, kad pirmadienį buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlė šiemet atsisakyti baigiamųjų brandos egzaminų laikymo.

„Yra siūlymas šiemet atsisakyti baigiamųjų egzaminų laikymo, matant ir vertinant praėjusiais metais buvusias problemas ir iškilusius sunkumus šiemet tikrai nebekelti papildomo streso, nes vaikams bus tikrai sudėtinga pasiruošti šiems egzaminams“, – spaudos konferencijoje pabrėžė A. Veryga.

Šiugždinienė apie aukštojo mokslo finansavimo didinimą: atsiliekame nuo vidurkio dvigubai

J. Šiugždinienė sakė girdėjusi tokių kalbų, bet brandos egzaminų neketinama atsisakyti. Ji priminė, kad šiemet atsisakyta lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos. Be to, kai kurias egzaminų dalis planuojama įgyvendinti nuotoliniu būdu.

„Viską darome, kad abiturientai būtų kuo geriau pasirengę laikyti egzaminus, tačiau matome, kad Lietuvoje ugdymo rezultatų skirtumai yra didžiuliai. Jei mes palygintume brandos egzaminų rezultatus ir tai, kokius baigiamuosius pažymius mokiniai gauna mokyklose, matytume, kad tie skirtumai siekia iki 70 procentų kai kuriose srityse.

Būtų sudėtinga atsisakyti brandos egzaminų. Tai tiesiogiai susiję su stojimu į aukštąsias mokyklas. Tai apnuogina mūsų vieną iš pagrindinių problemų bendrajame ugdyme. Tokie ugdymo rezultatų skirtumai rodo, kad sistamai nėra gerai, kad reikia peržiūrėti ir bendrojo ugdymo turinį, ir stiprinti mokytojų pasirengimą.

Mes privalome pasitikėti mokytojais ir daryti viską, kad tas pasitikėjimas pasiteisintų, kad skirtumai tarp kaimų ir miestų, tarp vadinamųjų gerųjų mokyklų ir ne tokių gerų būtų, kiek įmanoma, mažesni“, – kalbėjo ministrė.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11