Naujienų srautas

Lietuvoje2021.01.20 22:21

Sušvelninus karantiną, mokyklos turi atverti duris 25 tūkst. moksleivių, kai kurios neslepia – pasiruošti trūko laiko

Vyriausybė nusprendė, kad nuo ketvirtadienio į mokyklas galės grįžti visų klasių moksleiviai, kurie patiria sunkumų mokydamiesi nuotoliniu būdu dėl socialinių priežasčių. Kuriems moksleiviams ugdymo įstaigos atsivers – spręs mokyklų vaiko gerovės komisijos. Kai kurie mokyklų vadovai sako, kad jau ketvirtadienį pakviesti vaikų neįmanoma, nes reikia pasirengti.

Galimybė mokytis mokykloje suteikiama medikų, policininkų vaikams ir vienam kitam pradinukui. Skirtingų klasių vaikai mokosi vienoje klasėje su ausinėmis ir tik šokti, sportuoti ar dainuoti išsiunčiami į atskirą klasę, kad netrukdytų kitiems.

Vyriausybė nusprendė nuo ketvirtadienio plačiau atverti mokyklų duris, kad į mokyklas mokytis nuotoliniu būdu galėtų ateiti ne tik pradinukai, bet visi, kuriems mokytis namuose pernelyg sudėtinga.

Žinios. Baltuosius rūmus palikęs Trumpas žadėjo, kad kokia nors forma vis tiek sugrįš

Antakalnio progimnazijos matematikos mokytoja Sabina Adomavičienė sako, kad tai geras sprendimas

„Ypač tiems vaikams, kuriems sunkiai sekasi mokytis, jiems yra pritaikytos programos. Jiems sunku. Man, kaip visos klasės mokytojai, tuo metu sunku jį ir prakalbinti, ir pasižiūrėti, ką jis padarė. Tai mokykloje manau, kad priėjęs padėjėjas galėtų matyti, ką jis padarė ir tada mokytojai perduoti“, – aiškina mokytoja.

Švietimo mokslo ir sporto ministerijos duomenimis nuotoliniu būdu mokytis per sunku net 25 tūkstančiams moksleivių.

Vieniems reikia papildomų konsultacijų, o tėvai nepadeda, kiti neturi kompiuterio ar interneto, maždaug pusei jų skirtas ir nemokamas maitinimas.

Pavyzdžiui, Panevėžio rajone, pasak savivaldybės atstovo, pagalbos reikia kas dešimtam moksleiviui. Vienoje mokykloje tokių vienas, kitoje – dešimt.

„Visas mokyklas bus galima padaryti, kurias lanko. Yra autobusai, kurie nuveš, parveš. Nėra sukoncentruota į vieną, dvi, tris mokyklas, visos mokyklos priims“, – pabrėžia Panevėžio rajono Švietimo skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus.

Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas klausia, kodėl Vyriausybė nepaliko laiko mokykloms pasiruošti – sprendimas įsigalioja ketvirtadienį, o kurie vaikai galės eiti į mokyklą turi spręsti mokyklos vaiko gerovės komisijos.

„Jeigu vaiko gerovė turėtų spręsti, vadinasi ji turi susirinkti, gauti prašymus ir papildomai svarstyti. Tai užtrunka vieną, dvi dienas susirinkti informaciją ir vėlgi, tarkim, jei grįžtų didžiulis kiekis, kiltų iššūkis, kaip suvaldyti srautus. Didžiausias iššūkis bus rasti žmones, kurie būtų su vaikais“, – sako T. Jankūnas.

Pasak direktoriaus ne visi pagalbos specialistai sugebės gimnazistams padėti fizikos ar chemijos pamokoje, o mokytojai dirba nuotoliniu būdu.

„Tai, kad toks sprendimas laukia buvo žinoma labai seniai, net ne prieš porą savaičių, dar gruodžio mėnesį. Mes visi suprantame, kad rytoj pradedam formaliai tą procesą, tai tikrai bus laiko susirinkti vaiko gerovės komisijoms, nereikia gal iš karto ryt ryte organizuoti tos gerovės komisijos, nes čia esmė to sprendimo, kad mes pastebėtumėm tuos vaikus, kad mokytojas pastebėtų“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Į mokyklas grįžusiems vaikams turės būti užtikrintas ir maitinimas. Vilniaus Antakalnio progimnazijos vadovas sako, kad tai ne problema, nes maistą atveža tiekėjai. Kai kurių kaimo mokyklų direktoriai sunkumų mato.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi