Lietuvoje

2016.04.04 22:00

A. Pabedinskienė nenušalins nuo pareigų įtarimų sulaukusio „Sodros“ vadovo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.04 22:00

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sako negalinti nušalinti nuo pareigų specialiuoju liudytoju tapusiu „Sodros“ vadovo Mindaugo Sinkevičiaus. Pasak ministrės, jis yra valstybės tarnautojas, o ne politikas, todėl gali dirbti tol, kol jam nepareikšti įtarimai.

STT praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl „Sodros“ viešųjų  pirkimų, įtariama, kad bent keliskart buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vienai įmonei laimėti konkursą. Taip „Sodra“ įsigijo prekių už gerokai didesnę kainą, nei tokias pačias prekes pigiau iš kitos konkurse dalyvavusios įmonės. Vykdant tyrimą atliktos kratos „Sodroje" ir „Alnos“ bendrovės vadovo darbo vietoje. „Sodros" direktorius apklaustas kaip specialusis liudytojas.

„Kreipiausi į STT dėl pažymos, kurioje būtų įvardintas direktoriaus statusas. Taip pat ministerijoje organizavome auditą dėl „Sodros“ viešųjų pirkimų ir atlikome kitus teisiniais būdais pagrįstus sprendimus. Todėl, kol kitų teisinių instrumentų neturiu ir kol neturiu jokios informacijos iš teisėsaugos, tol negaliu imtis jokių veiksmų, nes „Sodros“ direktorius yra ne politikas, o valstybės tarnautojas“, – aiškina ministrė.