Lietuvoje

2016.03.22 17:00

Lietuvoje terorizmo grėsmės lygis nedidinamas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.22 17:00

Po teroro išpuolių Briuselyje Lietuvoje terorizmo grėsmės lygis nedidinamas, tačiau raginama padidinti budrumą. Taip nusprendė Valstybės saugumo departamente posėdžiavusi už saugumą atsakingų institucijų koordinacinė taryba. 

Departamento vadovas Darius Jauniškis sako, kad saugumas stiprinamas tik masiniuose renginiuose bei žmonių susibūrimo vietose. 

„Tiesiog rekomendacija dabar yra tokia – institucijoms pasikelti budrumo lygį, kadangi Europos Sąjungoje tie dalykai dabar yra daromi, visose šalyse“, – antradienį sakė D. Jauniškis.

Valstybinių institucijų pastatai smarkiai papildomai saugomi nebus, tačiau griežtesnė kontrolė įvesta Lietuvos oro uostuose. Didžiosios Lietuvos Telekomunikacijų bendrovės  siūlo nemokamą ryšį Belgijoje esantiems klientams. Įmonių atstovai tikina, kad toks sprendimas priimtas po Briuselyje įvykusių išpuolių.

Pasak užsienio reikalų ministerijos, žinių apie Briuselyje nukentėjusius Lietuvos piliečius nėra. Ministras Linas Linkevičius sako, kad svarbiausia šiuo metu išlaikyti rimtį ir budrumą.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad kol kas Lietuvoje grėsmės lygis nepadidintas, tačiau situacija yra stebima.
Griežtinama Europos oro uostų, taip pat ir Lietuvos, patikra. Tačiau, pasak Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus Jorio Gintilo, gyventojai papildomų priemonių nepajus.