Lietuvoje

2020.12.10 10:14

Šimonytė: nauji apribojimai gali būti nemalonūs, sujaukiantys planus, bet tai nėra baisu

Žada skiepytis viena pirmųjų; atnaujinta 10.53
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.12.10 10:14

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad naujoji Vyriausybė, jei gaus įgaliojimus, žada pradėti dirbti jau šį savaitgalį. Ministrai ketina peržiūrėti kadenciją baigiančios valdžios paruoštą biudžetą ir, jei reikės, svarstyti naujas kovos su koronaviruso pandemija priemones. I. Šimonytė neišduoda, kokių naujų draudimų galėtų imtis, tačiau teigia, kad jie būtų plataus masto.

I. Šimonytė ketvirtadienį Seime žurnalistams pakartojo, kad jei penktadienį Seimas pritars Vyriausybės programai ir ministrų kabinetas pradės dirbti, ketinama susitikti su sveikatos ekspertais, mokslininkais dėl rekomendacijų apie naujus koronaviruso pandemijos kontrolės būdus.

Šimonytė: buvau ir esu pasirengusi pasidalinti atsakomybe su Skverneliu

Paskirtoji premjerė neatskleidė apie kokius naujus suvaržymus dėl koronaviruso plitimo galėtų diskutuoti Vyriausybė. Anot jos, tai priklausys nuo susirgimų statistikos, nuo ekspertų rekomendacijų. I. Šimonytė neatmetė, kad šiuos klausimus naujoji Vyriausybė galėtų spręsti jau šį savaitgalį.

„Jeigu būtų toks reikalas, tai susirinktų (Vyriausybės – LRT.lt), nes mes ir taip savaitgalį ketinome dirbti dėl biudžeto projekto. Tikrai visi ministrai yra pasirengę dirbti, kadangi turime mažai laiko grąžinti biudžetą į Seimą kitą savaitę. Tai reiškia, kad daug dienų neturime ir teks dirbti savaitgalį vienaip ar kitaip. Ir jeigu matytųsi – o aš tokios tikimybės neatmečiau vakar, neatmetu ir šiandien – kad reikalingas Vyriausybės posėdis sprendimams priimti, jis būtų savaitgalį organizuojamas“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Jie teigė, kad dėl kovos su pandemija priemonių griežtinimo sutaria visi valdančiosios koalicijos lyderiai.

„Nemačiau nė vieno lyderio, kuris nesupranta, kad situacija yra labai sudėtinga, tačiau manau, kad lygiai taip pat kaip ir aš, nė vienas nesiima iš kepurės siūlyti apribojimų, kadangi, visų pirma, mes turime remtis mokslo žmonėmis, ekspertais“, – komentavo I. Šimonytė.

Ji kartojo apribojimai, kurių imsis naujoji Vyriausybė, bus visuotiniai, tačiau konkrečių detalių neatskleidė.

„Apribojimai nemalonūs gali būi, sujaukiantys žmonių planus, bet tai nėra baisu. Baisu yra, kada tavo artimasis miršta, nesulaukęs pagalbos, arba dėl covido, arba dėl kažkokių komplikacijų, ligų, kurias turėjo. Tai iš tikrųjų yra baisu. Aš sakiau ir sakysiu tą patį – jeigu reikia prisiimti atsakomybę, aš prisiimsiu tą atsakomybę“, – aiškino paskirtoji premjerė.

„Mūsų užduotis Kalėdoms yra išsaugoti kuo daugiau gyvybių“, – vėliau pridūrė I. Šimonytė.

Paskirtoji ministrė pirmininkė teigė, kad naujajai Vyriausybei teks svarstyti ne tik naujus apribojimus, bet ir spręsti medikams, gydantiems COVID-19 ligonius, kylančias problemas. Anot I. Šimonytės, specialios medikų komandos turi dirbti „sąžiningomis sąlygomis“.

„Mes negalime visą laiką tiesiog sakyti, kad kažkas turi eiti į priešakinę fronto liniją. Jeigu jau mes formuojame tas komandas iš gydytojų rezidentų ar iš kažkokių kitų žmonių, kurie galėtų prisidėti, sąlygos, kuriomis mes siunčiame žmones dirbti, turėtų būti sąžiningos“, – komentavo politikė.

Lietuvoje per paskutines 24 valandas nustatyti dar 3330 susirgimų koronaviruso infekcija. Deja, bet pranešama ir apie 31 nuo COVID-19 mirusį asmenį. Keturi per pastarąją parą mirę asmenys priklausė 50-59 metų amžiaus grupei.

Žada skiepytis viena pirmųjų

I. Šimonytė, paklausta apie skiepus nuo COVID-19, neslėpė ketinanti viena pirmųjų skiepytis šia vakcina, siekdama parodyti skiepų svarbą, padrąsinti visuomene.

„Taip, aš ketinu tą daryti. Nenorėčiau, kad tai būtų suprasta kaip privilegija, nes jokių privilegijų man gyvenime nereikėjo ir privilegijos skiepytis nereikėtų. Bet jeigu žmonės, kurie yra visuomenei žinomi, ir tai ne tik aš, o, tarkime, ir kiti žmonės, kurių žodis yra girdimas, vadinamieji „influenceriai” ar meno, mokslo žmonės, žymūs medikai sutiktų tokią bangą sukelti, tai aš manau, kad tai būtų tikrai labai gerai“, – dėstė ji.

Jos teigimu, informacijos apie vakciną pateikimas visuomenei yra itin svarbus. I. Šimonytės manymu, svarbu žmones įtikinti, kad vakcina, siekiant nugalėti pandemiją, yra būtina.

„Informacijos pateikimas visuomenei apie tai, kodėl svarbu ir kodėl mes, neturėdami šios išeities, būsime turbūt pasmerkti visą laiką tokiais amerikietiškais kalneliais ridinėtis, yra labai svarbu“, – tikino I. Šimonytė.

Ji teigė, kad skiepysis naująja vakcina nuo COVID-19 dar ir dėl to, kad įrodytų, jog pasitiki institucijų sprendimais.

„Todėl aš tikrai esu pasirengusi būti tuo žmogumi, kuris vakcinuosis ta vakcina tiesiog tam, kad įrodyčiau, kad tai yra svarbu ir aš pasitikiu institucijų sprendimais, kurie yra susiję su šios priemonės registracija“, – sakė I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.