Lietuvoje

2020.12.09 12:40

Po COVID-19 ryškių šuolių ministras Dulkys kalba apie žymiai griežtesnes taisykles: diskutuosime ir dėl judėjimo ribojimo

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.12.09 12:40

Per praėjusią parą patvirtinus nemalonų rekordą – 3128 naujus koronaviruso atvejus, paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako – griežtesni ribojimai neišvengiami, o visuomenė privalo susivienyti.

Kaip LRT RADIJUI pasakojo A. Dulkys, būsimosios priemonės turi būti kompleksinės ir apimti ne tik pavienius ribojimus.

„Panašu, kad priemonės bus kompleksinės, visa apimančios ir žymiai griežtesnės“, – sakė naujasis sveikatos apsaugos ministras.

A. Dulkio teigimu, vienas iš svarstomų aspektų – judėjimo ribojimas.

„Manau, kad bus diskutuojama ir apie judėjimo ribojimus, bet jie neturėtų būti mąstomi, išimant iš konteksto tik automobilių statymo aikštelę ar atskirą prekybą kažkokių produktų. Jos bus visa apimančios“, – pakartojo ministras.

Jis paragino visuomenę šiuo metu susitelkti, laikytis numatytų taisyklių, nes situacija šalyje yra labai įtempta.

„Panašu, kad mes turėsime susivienyti tokiam ryžtingam veiksmui ir išnaudoti tą ilgą švenčių laikotarpį bei pabandyti sugrįžti į atsekamumą“, – LRT RADIJUI sakė A. Dulkys.

LRT.lt primena, kad per praėjusią parą patvirtinti 3128 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė dar 31 žmogus.

Tai didžiausias per parą patvirtintų naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios.

Tiesa, praėjusią parą pasveiko 1171 žmogus.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 80 556 asmenys, 45 798 – tebeserga, 33 708 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 704 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 348 užsikrėtusieji.

Vyriausybė sugriežtino ir pratęsė karantiną – ką svarbu žinoti?

Vyriausybė pirmadienį nusprendė, kad šalyje galiojantis karantinas ne tik turi būti pratęstas iki Naujųjų metų, bet turi būti griežtinamos ir kai kurios jo sąlygos. Portalas LRT.lt primena, kokie reikalavimai įsigalioja nuo trečiadienio.

„Sprendimai priimti siekiant stabdyti viruso plitimą, riboti žmonių susibūrimo atvejus“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė laikinasis premjeras Saulius Skvernelis.

Vyriausybė pirmadienį nutarė, kad visoje Lietuvos teritorijoje paskelbtas karantinas pratęsiamas iki gruodžio 31-osios vidurnakčio. Tol, kol galios karantinas, kaip numatė ministrų kabinetas, namus rekomenduojama palikti tik esant būtinybei, pavyzdžiui, jei reikia vykti į darbą, maisto prekių parduotuvę ar gydymo įstaigą.

Taip pat nutarta, kad draudžiami didesni nei dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių susibūrimai, išskyrus atvejus, kai tai yra būtina, nes reikia suteikti pagalbą ar prižiūrėti savimi negalinčius pasirūpinti asmenis.

Draudžiamos ir asmeninės šventės, nepriklausomai nuo to, ar jos vyksta viešose, ar privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei dvi šeimos. Abiem atvejais dviejų šeimų narių skaičius negali viršyti 10 asmenų.

VISAS NAUJŲ PRIEMONIŲ SĄRAŠAS

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.