Lietuvoje

2020.12.04 12:06

Nausėdos verdiktas – įvardijo, kurių Šimonytės teiktų kandidatų neskirs ministrais

Armonaitė: naujas kandidatas – artimas partijos vertybėms; atnaujinta 13.47
Modesta Gaučaitė-Znutienė, Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.12.04 12:06

Prezidentui susitikus su visais kandidatais, siūlomais tapti Ingridos Šimonytės vadovaujamo ministrų kabineto nariais, penktadienį šalies vadovas susitiko ir su pačia paskirtąja premjere. Po susitikimo prezidentas pranešė, kad netvirtins dviejų iš keturiolikos I. Šimonytės pateiktų ministrų. Šioms pozicijoms reikės ieškoti kitų kandidatų.

Susitikimus su kandidatais į ministrus prezidentas Gitanas Nausėda baigė ketvirtadienį. Penktadienį perpiet surengtoje spaudos konferencijoje šalies vadovas pranešė, kad jam netiko dvi kandidatūros – į susisiekimo ministrus siūlyto Laisvės partijos nario Kasparo Adomaičio ir konservatorių žemės ūkio ministre teiktos Dalios Miniataitės. Šioms ministerijoms bus ieškoma kitų kandidatūrų.

„Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad tie kandidatai, kurie prisistatė, buvo blogi arba nesuprato savo funkcijų. Tiesiog galėčiau pasakyti tiek, kad aš, kaip prezidentas, negaliu prisiimti atsakomybės už jų trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų įgyvendinimą, nes stokojama vizijos, gero savo sektoriaus pagrindinių problemų išmanymo“, – teigė prezidentas.

Abejonių kėlė ir kiti

Be to, G. Nausėda teigė, kad jam abejonių sukėlė dar du kandidatai. Kaip kalbėjo šalies vadovas, abejonių jam sukėlė sveikatos apsaugos ministru teikiamas Arūnas Dulkys bei į energetikos ministrus siūlomas Dainius Kreivys.

Kalbėdamas apie D. Kreivio kandidatūrą prezidentas sakė, kad abejones kelia ne D. Kreivio kompetencija, srities supratimas ar patirtis, o galimi interesų konfliktai. Dėl interesų konflikto D. Kreivys buvo priverstas 2011 metais pasitraukti iš ūkio ministro pareigų.

„Ponas Kreivys iš tikrųjų išmano savo sritį, to niekas negalėtų neigti. Tačiau jo dalyvavimas tam tikrose verslo struktūrose, jo patirtis dirbant anksčiau ministru ir po to sekęs atsistatydinimas, žinoma, kelia tam tikrų rizikų, į kurias nei prezidentas, nei premjeras negali nereaguoti.

Vakar gavau D. Kreivio raštišką įsipareigojimą ir pasiūlymą, kaip jis galėtų išvengti menkiausių įtarimų dėl interesų painiojimo. Matydamas jo labai rimtą požiūrį, vis dėlto, nematau pagrindo jo netvirtinti energetikos ministro pozicijoje“, – komentavo G. Nausėda.

Kalbėdamas apie A. Dulkio kandidatūrą prezidentas teigė, kad nors kandidatas pristatė savo situacijos matymą, visgi abejonių sukėlė jo artimiausio laikotarpio veiksmai. Pasak G. Nausėdos, sveikatos sistema yra labai jautrus sektorius, šiuo metu išgyvenantis didelę įtampą.

„Esame pandemijos epicentre, rodikliai vis labiau blogėja. Dėl to reikalingas labai aiškus veiksmų planas ir algoritmas, iš karto, jau pirmąją dieną pradėjus dirbti. Tie sprendimai, tas problemos išmanymas, kurį pateikė A. Dulkys, paliko tam tikrų abejonių“, – sakė prezidentas.

Anot jo, I. Šimonytė sutiko prisiimti atsakomybę už šį ministrą ir jei jam dirbti nesiseks, nebus laukiama ilgai ir sprendimai dėl jo darbo bus priimti labai greitai. G. Nausėda sakė norintis būti neteisus ir naujajam sveikatos apsaugos ministrui linkėjo sėkmės. Kaip teigė šalies vadovas, jo laukia dideli iššūkiai, reikės nemažai pagalbos.

Naujas kandidatas – artimas Laisvės partijai savo vertybėmis

Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė sakė tikėjusi visomis pateiktomis ministrų kandidatūromis.

„Iki šiol manau ir esu įsitikinusi, kad pateikta Kasparo Adomaičio kandidatūra yra tinkama, nes kandidatas kalbėjo apie tikrai svarbius prioritetus, mums iki šiol svarbius – naująsias technologijas, atvirus duomenis, susisiekimą, kuris yra grįstas žaliosiomis priemonėmis, yra draugiškas gamtai. Kad dirbtume sėkmingai, reikalingas ne tik premjerės, bet ir prezidento pasitikėjimas. Mes atsižvelgsime į šią prezidento nuomonę ir pateiksime kitą kandidatą“, – LRT.lt sakė A. Armonaitė.

Ji kol kas neatskleidė naujo kandidato pavardės.

„Tai artimas vertybėmis Laisvės partijai žmogus. Tai liberaliai mąstantis žmogus“, – sakė A. Armonaitė.

Armonaitė: naujas kandidatas į susisiekimo ministrus yra artimas partijos vertybėms

Ji patikslino, kad šis kandidatas nėra Seimo narys, be to, siūlomas asmuo bus ne iš susisiekimo sektoriaus.

„Nėra iš to sektoriaus, ir, man atrodo, gerai, kad nėra iš to sektoriaus. Laisvės partija neteiks su interesais susijusių kandidatūrų“, – sakė Aušrinė Armonaitė, pabrėžusi, kad kandidatas į ministrus yra vyras.

„Linkėjau jiems visiems būti patvirtintiems. Gerai, kad dabar yra daugiau aiškumo“, – prezidentui paskelbus savo nuomonę, sakė A. Armonaitė.

Kaip teigė G. Nausėda, jis jau žino, ką Laisvės partija gali teikti į susisiekimo ministrus vietoje K. Adomaičio. Anot šalies vadovo, jei ta kandidatūra bus pateikta, jis greičiausiai jai pritartų, nes asmuo patyręs, G. Nausėdai pažįstamas. Kandidato pavardės kol kas neatskleidė, tačiau teigė, kad vėliausiai pirmadienį ji bus žinoma.

Prezidentas kalbėjo, kad jei pirmadienį pavyks susitikti su naujai teikiamais kandidatais, antradienį jis turėtų pasirašyti dekretą dėl Vyriausybės sudarymo.

Ką patvirtino?

Iš viso G. Nausėda patvirtino 12 ministrais siūlomų kandidatų:

Aplinkos ministerija – Simonas Gentvilas (Liberalų sąjūdis)

Energetikos ministerija – Dainius Kreivys (TS-LKD)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija – Aušrinė Armonaitė (Laisvės partija)

Finansų ministerija – Gintarė Skaistė (TS-LKD)

Krašto apsaugos ministerija – Arvydas Anušauskas (TS-LKD)

Kultūros ministerija – Simonas Kairys (Liberalų sąjūdis)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – Monika Navickienė (TS-LKD)

Sveikatos apsaugos ministerija – Arūnas Dulkys (TS-LKD)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD)

Teisingumo ministerija – Evelina Dobrovolska (Laisvės partija)

Užsienio reikalų ministerija – Gabrielius Landsbergis (TS-LKD)

Vidaus reikalų ministerija – Agnė Bilotaitė (TS-LKD)

Populiariausi

Snygis Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.27 09:33

COVID-19 Lietuvoje: koronavirusas ir toliau plinta šeimose, darželiuose bei pramonės įmonėse vienas mirusysis priklausė 30–39 metų amžiaus grupei; atnaujinta 11.09

7
Valdas Rakutis

Lietuvoje

2021.01.27 14:05

Konservatoriai ginasi Rakučio žodžių apie Holokaustą – pritrūko adekvatumo, tai asmeninė nuomonė Zingeris pasitraukė iš Rakučio vadovaujamos komisijos; atnaujinta 16.52

13