Lietuvoje

2016.02.26 21:57

Kupiškio gyventojai nesutinka keisti bolševikų vardais pavadintų gatvių

Kupiškio valdžia, užuot pati nusprendusi, kaip pervadinti komunistų Petro Pajarskio ir Broniaus Žekonio vardais pavadintas gatves, sumanė atsiklausti gyventojų nuomonės. Šie pareiškė išvis nesutinkantys keisti dešimtmečiais įprastų pavadinimų – esą tik susidursiantys su problemomis. Miesto valdžia sako bandysianti dar kartą apklausti žmones.

Valdžios siūlymas pervadinti P. Pajarskio ir B. Žekonio gatves vietos gyventojams – nė motais. Vieni sako neketinantys mokėti už dokumentų perregistravimą, kitiems atrodo, kad po dvidešimt šešerių nepriklausomybės metų gatvių pervadinti nebėra prasmės.

„Panoramos“ žurnalistų pakalbintas P. Pajarskio gatvės gyventojas Algis Kireilis teigia nežinantis, nei kas buvo tas žmogus, kurio vardu pavadinta gatvė, nei apskritai kada tuo domėjęsis.

Tuo metu Kupiškio vicemeras Aurimas Martinka laikosi kitokios nuomonės: „Kiekvienas turėtų suprasti, kad geriausia gyventi gatvėje, kurios vardu pavadinta asmenybė nėra prieštaringa. Būkim pilietiški, atsisukim į tas vertybes, kurios mums yra artimesnės, priimtinesnės, o ne tas, kurias jau reiktų palikti tam tikrame istorijos periode.“

P. Pajarskis žuvo kovoje su hitlerininkais, B. Žekonis 1944 m. sušaudytas Kauno IX forte, tačiau, pasak muziejininkų, abu buvo komunistai: vienas ginklu, kitas – plunksna palaikė Lietuvoje okupacinę santvarką.

Yra siūlymų P. Pajarskio gatvei sugrąžinti senąjį Karališkosios gatvės pavadinimą, o B. Žekonio gatvę pervadinti kurio nors nusipelniusio kupiškėno vardu, pavyzdžiui, kupiškėnų vestuvių režisieriaus Petro Zulono.

Kupiškio valdžia sako dėl gatvių pavadinimų keitimo bandysianti su gyventojais kalbėtis dar kartą.