captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ornitologai suskaičiavo Lietuvoje žiemojančius vandens paukščius

Apie šimtas savanorių savaitgalį praleido šalia neužšąlančių vandens telkinių skaičiuodami juose susibūrusius vandens paukščius. Ne pirmus metus vykstanti apskaita parodė, kad didžiausia sparnuočių žiemaviete Lietuvoje ir toliau išlieka Nemunas ties Kaunu – ten žiemoja per 15 tūkstančių sparnuočių.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Daugiausiai žiemojančių paukščių užfiksuota 2010 metais – beveik 11 tūkstančių. Šiemet buvęs rekordas sumuštas – suskaičiuota daugiau nei 15 tūkstančių užsilikusių sparnuočių. Beveik pusė iš jų – didžiosios antys, taip pat suskaičiuota per 4 tūkstančius ančių klykuolių bei neįprastai gausus būrys gulbių nebylių – net 619.

„Vilniuje žiemoja tik apie 1200–1500 paukščių. Kiek gausiau jų yra Baltijos jūroje – ten šiuo metu žiemoja apie 8 tūkstančius paukščių, o iš jų net 6 tūkstančiai – antys nuodėgulės. Kitose vietose nėra gausesnių būrių – iki 500 paukščių pulkai, tik dar Jonavoje iki 1800 ančių“, – pasakojo ornitologas Marius Karlonas.

Ornitologai primena, kad likusius žiemoti vandens paukščius būtina lesinti. Vien Kaune kiekvieną dieną sušeriama iki 200 kilogramų grūdų, kurių dovanoja ūkininkai ir verslininkai. Tinkamiausias lesalas žiemojantiems vandens paukščiams – grūdai, batonas, džiovinti, sutrupinti duonos gaminiai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...