Lietuvoje

2020.09.27 10:09

Infekcija ritasi toliau – 90 naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje: dvi mirtys, vienas atvejis įvežtas iš Baltarusijos

atnaujinta 14.21; anot globos namų globos vadovės, jei ne profilaktinis tyrimas, apie užkratą nė nežinotų
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.09.27 10:09

Pastarąją parą Lietuvoje nustatyta 90 naujų koronaviruso atvejų. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, dauguma – Kauno apskrityje, kuriai priklauso ligos protrūkiu tapę Raseiniai.

Vilniaus departamento specialistė Austina Vžesniauskaitė sako, kad Radviliškyje, pastaruoju metu taip pat tapusiame vienu pagrindinių židinių, užfiksuotas tik vienas užsikrėtimas.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 90 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 37 iš jų registruoti Kauno, 19 Vilniaus, 18 Šiaulių, 9 Panevėžio, 5 Telšių ir po 1 – Klaipėdos bei Utenos apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 75 asmenys, iš jų 29 asmenys yra užsikrėtę ne židiniuose. 14 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Vilniaus apskrityje registruotas 1 įvežtinis atvejis iš Baltarusijos.

Raseinių meras Andrius Bautronis sakė, kad bus ilginamas mobiliųjų punktų darbas – nuo aštuonių iki dvylikos valandų.

Prievartos nebus, bet visos galimybės atvertos išsitirti, sakė meras.

Raseiniai sprendimą dėl karantino atidėjo savaitę. Meras sakė, kad bus sprendžiama atsižvelgiant į užsikrėtimų skaičių. Jis sakė, kad vis dar vyksta tyrimai, ir negalėjo atsakyti, kiek pačioje savivaldybėje yra koronaviruso atvejų.

Per praėjusią parą užfiksuoti 46 atvejai židiniuose.

Jei ne profilaktinis patikrinimas, apie ligą nežinotų

Koronavirusinė infekcija buvo patvirtinta 7 asmenims, susijusiems su Blinstrubiškių socialinės globos namais. Infekcija patvirtinta dviem darbuotojams, 4 pacientams ir 1 antrinis atvejis šeimos nariui. Iš viso jau patvirtinta 17 atvejų.

Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namų vadovė Rasa Šebelskienė sakė, kad besimtomius susirgimus padėjo išsiaiškinti profilaktinis tyrimas.

„Šiandien padėtis yra gana stabili, serga šeši darbuotojai ir dešimt gyventojų. Jei ne darbuotojų profilaktinis patikrinimas, turbūt nė vienas nebūtume žinojęs, kad kažkas serga šia liga.Todėl kad tiek gyventojai, tiek darbuotojai serga besimptome forma“, – paaiškino direktorė.

Ji sakė, kad kai kuriems gyventojams buvo šiek tiek pakilusi temperatūra, be dabar, anot jos, nė vienas nekarščiuoja.

Raseinių meras A. Bautronis sakė pastebėjęs, kad susibūrimų mieste mažiau, vis daugiau žmonių dėvi apsaugos priemones. Nė vienas gyventojas nebuvo nubaustas dėl kaukių nedėvėjimo.

„Manau, tie atvejai suteiks žmonėms sąmoningumo“, – LRT RADIJUI sakė meras.

Regione pastarosiomis savaitėmis patvirtinta per 200 koronaviruso atvejų. Vienas didžiausių židinių – savivaldybėje, su juo siejama 200 susirgimų.

Užkratas nustatytas ir dainininkams, ir policininkams

Patvirtinti 4 nauji atvejai Kaune yra susiję su vienos Kaune veikiančios IT įmonės židiniu.

4 atvejai Kauno apskrityje patvirtinti Raseinių choro „Šatrija“ nariams, vienas iš jų yra antrinis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 20 atvejų.

4 atvejai buvo patvirtinti Raseinių policijos komisariato darbuotojams. 3 iš jų yra antriniai. Su šiuo protrūkiu jau siejami 38 atvejai.

3 patvirtinti atvejai Kaune yra susiję su Valstybinio Kauno muzikinio teatro židiniu.

2 atvejai Raseinių rajone buvo patvirtinti ir yra susiję su Viduklės ambulatorijos židiniu. Abu atvejai antriniai. Iš viso šiame židinyje jau užfiksuota 26 atvejai.

Kaune patvirtinti 2 atvejai susiję su „Erudito“ licėjaus židiniu. Su šiuo židiniu jau siejami 8 atvejai.

Raseinių rajone taip pat 1 patvirtintas atvejis yra susijęs su Viduklės lopšelio-darželio židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 15 atvejų.

Nustatytas 1 antrinis užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis, susijęs su protrūkiu Raseinių rajono savivaldybėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 40 atvejų.

Vilniaus apskrityje 2 patvirtinti COVID-19 ligos atvejai yra susiję su ansamblio „Lietuva“ židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 27 atvejai.

Patvirtintas 1 atvejis Vilniuje yra susijęs su Vilniaus kogeneracinės jegainės židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 19 atvejų.

1 atvejis patvirtintas vakar yra siejamas su židiniu „City Dance“. Šiame židinyje jau yra patvirtinti 34 atvejai.

Vilniuje per vakar parą taip pat patvirtintas 1 atvejis yra susijęs ledo ritulio treniruote. Su šiuo židiniu siejama jau 12 atvejų.

6 patvirtinti atvejai Panevėžio apskrityje yra siejami su viena metalo apdirbimo įmone. Su šiuo židiniu jau siejama 8 atvejai.

Taip pat 2 atvejai patvirtinti Panevėžio Juozo Miltinio mokyklos mokiniams.

Šiaulių apskrityje 7 atvejai yra siejami su protrūkiu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Iš šių atvejų 1 yra antrinis. Su šiuo židiniu jau siejami 38 atvejai.

Taip pat Šiauliuose 1 per vakar parą užfiksuotas atvejis yra siejamas su AB „Rūta“ įmone. Su šiuo protrūkiu jau siejami 5 atvejai.

Šiaulių apskrityje, Radviliškyje, per vakar parą nustatytas 1 siejamas su VšĮ Radviliškio ligonine atvejis. Su šiuo židiniu jau siejama 114 atvejų.

Telšių apskrityje, Mažeikiuose, patvirtinti 2 atvejai yra siejami su židiniu Mažeikių rajono savivaldybėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama 13 atvejų.

Be to, dar 29 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

14 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 14 asmenų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Taip pat Kauno apskrityje per vakarykštę parą buvo užfiksuotos dvi mirtys nuo koronavirusinės infekcijos. Abu asmenys priklausė rizikos grupei dėl amžiaus ir kitų gretutinių susirgimų.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4385 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1948 asmenys, 2327 – pasveiko.

Savo ruožtu visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9