Lietuvoje

2020.09.01 18:27

Rugsėjo 1-oji Varėnoje ne visiems džiugi: uždaromos mokyklos, o vienos duris pravėrė tik du pirmokai

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.01 18:27

Varėnos rajone mažėjant vaikų, Rugsėjo 1-ąją duris užvėrė Vydenių pagrindinė mokykla, kurioje mokėsi 13 vaikų, ir Marcinkonių mokykla. Vaikai 20 kilometrų vežami į pamokas į Varėnos mokyklas. Dar pora nedidelių rajono mokyklų ties išlikimo riba.

Į Panočių pagrindinę mokyklą pasitikti naujų mokslo metų atėjo vos du pirmokai, nuo pirmos iki aštuntos klasės žinių čia semsis 36 mokiniai, dar 8 vaikai lankys ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupę. Tai mažiausia mokykla rajone, dalį vaikų atsivežanti 20 kilometrų nuo pat sienos su Baltarusija.

Žinios. NATO: Rusijos naikintuvai bandė perimti JAV bombonešį

Jau kelerius metus pedagogai dirba jungtinėse klasėse, pasak mokyklos direktoriaus Kęstučio Pidados, vienu metu dirbti su skirtingų klasių mokiniais, nelengva.

„Pats pamokos planavimas – čia dirbi su viena klase, po dešimties minučių dėstai kitai klasei. Kaip pradinėse klasėse, sakysime, pirmokai ir trečiokai, ar antrokai ir ketvirtokai, tai vyresnieji paliekami jau daugiau savarankiškai dirbti“, – teigia direktorius.

Po švietimo tinklo pertvarkos uždarius dvi mokyklas, kitose dar liko 5 nepilni klasių komplektai po mažiau nei 8 vaikus, jiems savivaldybė išlaikyti papildomai skyrė 70 tūkst. eurų. ir aštuoni jungtinių klasių komplektai.

„Šioje vietoje tenka sverti tėvų norą turėti mokyklą arčiau namų, kad tam vaikui nereikėtų anksti keltis, tai pagal bendruomenės poreikius turime tas aštuonias jungtines klases“, – pasakoja savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė.

Pasirinkusiuosius rajono gimnazijas, progimnaziją ir kitas mokyklas, kasryt veža 21 mokyklinis autobusiukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt